Świetlica ogrodzona. Może to powstrzyma imprezowiczów i wandali

  • 23.03.2020, 10:47 (aktualizacja 23.03.2020, 11:23)
  • Tomasz Ratuszniak
Świetlica ogrodzona. Może to powstrzyma imprezowiczów i wandali fot. PWD Zgrana Paka.
Placówka Wsparcia Dziennego Zgrana Paka przy ul. Kraszewskiego w Dębicy w końcu zyskała ogrodzenie. Powstało dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej.

O problemach pracowników świetlicy prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pisaliśmy na łamach OL już we wrześniu zeszłego roku. Wychowawczynie prawie każdy dzień zaczynać musiały od sprzątania po libacjach, które notorycznie odbywały się pod drzwiami placówki.
A to, co można zobaczyć w podcieniach budynku, w którym znajduje się świetlica, przypominało często krajobraz po bitwie. Tyle tylko, że to bitwa na butelki po piwie i wódce. Czasem też na słonecznik, niedopałki papierosów, opakowania po chipsach i wszelkich innych przekąskach.
Kiedyś, jak twierdzi Beata Kwiatek, szefowa Zgranej Paki, jedna z wychowawczyń znalazła między choinkami pełną reklamówkę butelek po alkoholu. To i tak dobrze, że ktoś wyrzucił je w całości i to w jednym miejscu, bo zazwyczaj leżały porozbijane na schodach.
Poza tym ci, którzy wybierali podcienia na miejsce wieczornej balangi nie zadawali sobie też trudu, by za potrzebą iść w ustronne miejsce. Często załatwiali się bezpośrednio na schody, czy ściany budynku.Ci, których ponosiła fantazja, ściany przypalają też zapalniczkami. Ot tak, dla zabawy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk już wtedy deklarował, że miasto zabezpieczy teren świetlicy.
- Pospawać kraty to jaki to problem? Tylko pani dyrektor MOPS musi złożyć do nas pismo w tej sprawie i robimy - przekonywał.
Małgorzata Kędzior, szefowa MOPS taki dokument przygotowała, ale dwa miesiące później okazało się, że zmieniła się koncepcja. Marzena Socha, wicedyrektor MOPS informowała wtedy, że MPEC, do którego należy budynek, zamiast krat zaproponował ogrodzenie.
Na jego wykonanie świetlica musiała czekać kolejne prawie cztery miesiące. W końcu jednak jest.
- Placówka na Kraszewskiego cieszy się nowym ogrodzeniem. Z serca dziękujemy MPEC za ufundowanie i wykonanie ogrodzenia - piszą wychowawczynie na facebooku. 

Przeczytaj też: Żłobek, przedszkola i szkoły czekają na zgłoszenia

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe