Koronawirusa potwierdzili u starszego mężczyzny

  • 23.03.2020, 16:34 (aktualizacja 23.03.2020, 17:06)
  • Grzegorz Król
Koronawirusa potwierdzili u starszego mężczyzny Thor Deichmann z Pixabay
Do siedmiuset zbliża się liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach, z czego jeden dotyczy osoby z Podkarpacia.

- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego - brzmi komunikat resortu zdrowia. 

Łączna liczba zakażonych to 692 osoby, z czego osiem zmarło. Ostatnią ofiarą jest 83-letni mężczyzna, który zmarł dzisiaj w szpitalu w Tychach. W naszym województwie koronawirusa potwierdzono u 30 osób, z czego jedna zmarła.

Przed momentem Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie poinformowała, że ostatni przypadek dotyczy starszego mężczyzny z powiatu stalowowolskiego, który jest hospitalizowany.

Do tej pory w naszym województwie najwięcej zakażeń odnotowanych zostało w: powiecie leżajskim - 12, mieleckim - 7, niżańskim - 3, stalowowolskim - 2 i po jednym w powiatach: rzeszowskim, dębickim, lubaczowskim, krośnieńskim, tarnobrzeskim i jasielskim.

Czytaj także: Tabor wydał oświadczenie w sprawie pracowników

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe