Oświetlenie do łazienki nad lustro - na co zwrócić uwagę?

  • 23.03.2020, 15:27
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Oświetlenie do łazienki nad lustro - na co zwrócić uwagę?
Są takie rzeczy, dzięki którym tęsknimy za powrotem do danego wnętrza. Najlepiej, żeby na pierwszym miejscu był to zawsze nasz własny dom, mieszkanie, pokój. Przestrzeń zajmowana przez bliskich, znajomych, także w budynkach, które często odwiedzamy - biura, warsztaty, biblioteki, sklepy.

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo często takim magnesem jest nastrój wywołany przez odpowiednie oświetlenie. Nawet najbardziej nasłoneczniona zamknięta przestrzeń wymaga, niezależnie od szerokości geograficznej, choć jednego źródła światła wygenerowanego przez człowieka. Dziś nie wymaga to już wiele wysiłku.

Architektura światła

Wyobraźmy sobie wąskie pomieszczenia powstałe z podziału większych mieszkań przedwojennych, lub, przeciwnie - przestronne pokoje z oknami wychodzącymi na ciemne podwórza. Wysokie sufity, sufity nisko podwieszane, sklepienia ozdobione stiukami, rozwiązania mansardowe. W podobnych wypadkach nie zawsze możemy czerpać inspirację z wizyt u przyjaciół, nie wszyscy bywamy w tego typu szczególnych lokalach.

Jednak często nie możemy zapomnieć takich odwiedzin, a nie bardzo wiemy dlaczego. Po tematyce tego artykułu możecie się już domyślić - jest to w ogromnej mierze kwestia właściwego, nieszablonowo rozplanowanego rozkładu źródeł światła. O ile salon domowy albo wystawowy stosunkowo łatwo oświetlić odpowiednim natężeniem lamp górnych, stojących, biurkowych i bocznych, o tyle w mniejszych pomieszczeniach należy zadbać o bardziej subtelne źródła iluminacji.

Skąd wziąć oświetlenie do łazienki nad lustro?

Lampa wszakże lampie nierówna. Przebywając w wyjątkowo atrakcyjnych wnętrzach (a przeważnie, im jesteśmy od niech dalej, im więcej mija czasu, tym wydają nam się bardziej zachwycające) może nam się zdawać, że w ich projekcie musiał maczać palce wyjątkowo zdolny, i pewnie drogi, architekt wnętrz.

Tymczasem najczęściej jest to mylne wrażenie. Niezwykła atmosferę można nadać, a właściwie wydobyć, dosłownie z każdej przestrzeni. Potrzebne jest przede wszystkim światło. Obdrapane, czekające na remont bądź wysmarowane rysunkami dzieci ściany? Te mankamenty nie znikną, ale - jeżeli chodzi o krótkotrwałe, przynajmniej, wrażenie - mogą intrygować, a nawet zachwycać! Żeby to sobie wyobrazić, zajrzyjcie na stronę internetowego sklepu lampystudio.pl.

„Gdzie jest u was łazienka?

Bądźmy szczerzy, będąc w tak zwanych „gościach” często długo wzbraniamy się przed tym pytaniem. Bo mimowolnie przychodzi nam do głowy przede wszystkim użyteczna funkcja tego rodzaju pomieszczeń, a więc stojące na różnych półkach czy krawędziach wanny prywatne kosmetyki właścicieli, szczoteczki do zębów, proszki upchnięte między pralkę a umywalkę.

Tymczasem już nawet samo oświetlenie do łazienki nad lustro potrafi sprawić, że przebywanie w łazience może stać się równie przyjemne co w pokojach dziennych gospodarza. Podpowiedzi możecie szukać w magazynach lifestylowych, ale być może lepiej wsłuchać się zajrzeć od razu pod adres sklepu z nadzwyczajnym wyborem lamp łazienkowych - pod adresem lampystudio.pl?

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe