To był najgorszy dzień od 4 marca - AKTUALIZACJA

  • 24.03.2020, 19:32 (aktualizacja 24.03.2020, 21:30)
  • Grzegorz Król
To był najgorszy dzień od 4 marca - AKTUALIZACJA Pete Linforth z Pixabay
W szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Niestety kilkanaście minut temu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach.

Tym samym liczba zakażonych przekroczyła osiemset osób i wynosi dokładnie 884, z czego 10 zmarło. W województwie podkarpackim przybyło dzisiaj siedem osób, u których wykryty został wirus. Jak poinformowała Małgorzata Wksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego chodzi o czterech mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego, przebywający w kwarantannie domowej i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku, objęta kwarantanną domową), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany). Tym samym liczba zakażonych w województwie to 37 osób, z czego jedna zmarła.

Niestety ostatnie dane przekazane przez resort zdrowia sprawiają, że dzisiejszy dzień jest najgorszym od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce (4 marca). Łącznie we wtorek 24 marca przybyło 135 zakażonych. Wczoraj ta liczba sięgnęła 116.

Według ostatniego komunikatu najwięcej chorych przybyło w województwie mazowieckim - 37 osób, a łączna liczba zakażonych wynosi tam teraz 212, z czego jedna zmarła. Dwie osoby to mieszkańcy lubuskiego, jedna z Małopolski.

AKTUALIZACJA:

Ministerstwo Zdrowia, najprawdopodobniej w ostatnim komunikacie dzisiaj poinformowało o kolejnych 17 nowych przypadkach osób zakażonych. Wszystkie dotyczą województwa dolnośląskiego. Tym samym liczba osób, u których koronawirus został wykryty przekroczyła dziewięćset i wynosi dokładnie 901, z czego dziesięć osób nie żyje. Tylko dzisiaj wirus potwierdzony został u 152 osób.

Czytaj także: Nie żyje kolejna zarażona osoba 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe