Kościoły będą otwarte. Biskup aktualizuje dekret

  • 25.03.2020, 19:28 (aktualizacja 25.03.2020, 20:31)
  • Janusz Grajcar
Kościoły będą otwarte. Biskup aktualizuje dekret
Do opublikowanego wczoraj dekretu, który wprowadza nowe zasady życia religijnego w nawiązaniu do ogłoszonych przez władze państwowe zasad bezpieczeństwa, biskup Andrzej Jeż wydał dziś aktualizację.

Zgodnie z nią od 25 marca w każdej mszy św. lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) w kościele mogą przebywać wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną. Te chęć uczestnictwa powinny zgłosić wcześniej proboszczowi parafii. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego.

W ciągu dnia kościoły mają jednak być otwarte, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym gospodarze parafii powinni wywiesić na drzwiach świątyń, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. Bp Andrzej Jeż - odpowiadając na apel władz państwowych - raz jeszcze prosi wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w kościołach.

Czytaj też: Bp Jeż. Spowiedź przez telefon i komunikatory internetowe niemożliwa

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe