Pasażerów oddzielać będzie biało-czerwona taśma

  • 25.03.2020, 20:52
  • Tomasz Ratuszniak
Pasażerów oddzielać będzie biało-czerwona taśma fot. MKS
Zaskoczeni mogą czuć się pasażerowie wsiadający do autobusów Miejskiej Komunikacji Autobusowej. Od połowy miejsc oddzielać ich będzie biało-czerwona taśma.

Zmiany wprowadzone przez MKS mają związek z zaleceniami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotyczącymi ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez ministra w ostatni wtorek, maksymalne napełnienie w autobusie nie może przekraczać 50% liczby miejsc przeznaczonych do siedzenia. Dlatego też połowa foteli została oddzielona taśmą, a pasażerowie proszeni są o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc.

Przeczytaj też: Premier wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Juras
Juras 29.03.2020, 22:22
W Nowym Yorku oddzielony jest tylko kierowca od pasazerow ale ich jest niewielu
metro Dębica
metro Dębica 26.03.2020, 12:31
Ograniczenia w poruszaniu się, to kolejna metoda wprowadzona w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. W związku z zaostrzeniami, w środkach komunikacji miejskiej należy zajmować co drugie miejsce, a w autobusach, tramwajach czy metrze, należy zajmować co drugie miejsce siedzące. Jeżeli więc w pojeździe dostępnych jest 70 miejsc, może znajdować się w nim maksymalnie 35 pasażerów.
granice idiotyzmu
granice idiotyzmu 26.03.2020, 10:56
Przejaw debilizmu - tu nie chodzi o to, żeby pasażerowie zostali stłoczeni w jednej części pojazdu, a żeby co drugie miejsce pozostawało wolne. Aby nie było tloku, odległość! Ktoś bierze pieniądze za darmo? Partyjny? Duch Ustawy jest taki, a nie zagęszczenia! DEBILIZM!

Pozostałe