Nowe zakażenie w województwie

  • 26.03.2020, 09:20 (aktualizacja 26.03.2020, 12:01)
  • Grzegorz Król
Nowe zakażenie w województwie PIRO4D z Pixabay
- Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z województwa lubelskiego, 6 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osób z województwa pomorskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.
Niestety przybyła także jedna ofiara koronawirusa. Jest to 67-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Zmarł w szpitalu w Koszalinie. Natomiast w tym w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie został włączony do statystyk.
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy w komunikacie MZ.

Na Podkarpaciu koronawirus potwierdzony został u starszego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego, którego stan jest dobry. Przebywa w ścisłej kwarantannie. W całym województwie pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddanych jest kwarantannie. W szpitalu przebywa 65 osób.

Od momentu, kiedy wdrożone zostały badania w kierunku koronawirusa SARS CoV2, w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonanych zostało 1591 testów. Badania potwierdziły 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Jedna osoba zmarła.

Czytaj także: 13 ofiara koronawirusa, nowe zakażenia u nas

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe