Złamała kwarantannę i poszła do sklepu. Będzie kara.

  • 26.03.2020, 09:42 (aktualizacja 26.03.2020, 11:44)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Złamała kwarantannę i poszła do sklepu. Będzie kara. fot. Pixabay
Nawet 30 tys. zł kary może zapłacić mieszkanka gminy Żyraków, która wczoraj samowolnie opuściła kwarantannę.

Policjanci, którzy pojechali sprawdzić, czy kobieta przebywa pod podanym adresem, nie zastali jej w domu. Okazało się, że wyskoczyła do sklepu zrobić zakupy.

Tymczasem przepisy kwarantanny jasno mówią o tym, ze podczas jej trwania, przez 14 dni nie wolno opuszczać miejsca izolacji. Mieszkanka gminy Żyraków musi się teraz liczyć z poważymi konsekwencjami finansowymi - nawet do 30 tys. zł.

Na dziś policja ma pod kontrolą 766 osób, z tego 69 własnie kończy kwarantannę.

Pod nadzorem Sanepidu w całym powiecie pozostaje 727 osób.

- To te, które wróciły do Polski przed 15 marca - wyjaśnia Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Rzeszowie.

 

Czytaj także: Dobra wiadomość: wszystkie wyniki są ujemne!

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wmtjfs
Wmtjfs 26.03.2020, 23:02
Zdecydowanie powinna zostac surowo ukarana i zadne tlumaczenie nie wchodzi w gre, gdyby potrzebowala pomocy to by ja bezinteresownie otrzymala. A jak jest nieodpowiedzialna to mam nadzieje ze poniesie konsekwencje ktore dlugo zapamieta.
kaka
kaka 26.03.2020, 18:11
Przestańcie się nakręcać z tymi 30.000 zł. kary. Uwierzcie, że 500 zł. mandatu też zaboli. Za recydywę - 30.000 zł.
witek
witek 26.03.2020, 12:09
kara 30 tysi i jak ktos zachoruje w tej miejscowosci proces cywilny za narazenie zycia
Benio
Benio 26.03.2020, 10:52
Nie dajmy się zwariować - wpisując na listę kwarantanny powinna zostać poinformowwana o możliwości pomocy w wypadku kiedy mieszka samotnie. Ktoś musi zrobić zakupy żywności, gmina powinna taka pomoc zorganizować. GOPS, WOT,ZHP, wolontariat - wszyscy się chwalą, na kontrolę wysyłają 2 funkcjonariuszy plus 2 żołnierzy WOT / Tarnów ? a kobitę straszą karami.
Żyraków
Żyraków 26.03.2020, 13:47
A co Ty też na kwarantannie? Samotna ??? to po co wracała z zagranicy na kwarantannę?
bez komentarza
bez komentarza 26.03.2020, 13:27
Co ty chrzanisz?!!!! Jak się okaże, że jest zarażona, pozaraża ciebie albo twoją rodzinę i innych, bo byli wtedy w sklepie, a oni następnych to też jej będziesz bronił? Telefonu nie ma, żeby dowiedzieć się (choćby od policji), kto może jej zrobić zakupy? Totalny brak odpowiedzialności! I myślenie jak we Włoszech... Jak widać, sam już zwariowałeś.
ko
ko 26.03.2020, 12:30
Nic bardziej durnego nie czytalem... ryzyko smierci bliskich zarazenia niewinnych i kolejnych i kolejnych osob bo zakupy? Slyszysz sie ? Malo to sasiadow, znajomych, rodzina? Tyle sposob jest dostarczenia zakupow powiesic na klamce zadzwonic ze leza tu i tu bez kontaktow fizycznych to lepiej oczywiscie wyjsc i stanowic zagrozenie. Nikt tu z nikogo trendowatego nie robi, ale trzeba byc odpowiedzialnym. Bo przez takich czubkow taki stan utrzyma sie przez lata. Zadne panstwa nawet najwieksze mocarstwa nie wytrzymaja takiego obciazenia finansowego zeby hospitalizowac i w tym samym czasie wstrzymywac fabryki odraczac podatki i jeszcze wyplacac socjal...
piotreeek kkkk
piotreeek kkkk 26.03.2020, 14:04
taak , sasiad i znajomy ci zrobi ale nie za darmo,oczekuje takiej nagrody pienieżnej za to że dwukrotnie przewyższy wartość zakupów.Wiem co mówię , takie czasy, nic bezinteresownie.A jak si e do sąsiada dokopiesz? tel stacjonarne polikwidowane, komórkę kto ci da ? do jego domu nie pójdziesz bo wilczur lata po ogrodzie.Takie realia
gol
gol 26.03.2020, 17:25
jak masz takich sasiadow i znajomych i taka rodzine to Twoj problem jakimi osobami sie otaczasz.
kasia
kasia 27.03.2020, 15:02
bijcie się!!!!:DDD
@
@ 26.03.2020, 10:09
Karać, karać i jeszcze raz karać. A jak nie pomoże, to kwarantanna w miejscu odosobnienia, pod strażą.
Kortez
Kortez 26.03.2020, 10:00
karę nałożyć niezwłocznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe