Kolejne targowisko zamknięte

  • 26.03.2020, 10:37 (aktualizacja 26.03.2020, 11:45)
  • Tomasz Ratuszniak
Kolejne targowisko zamknięte Targ w Kędzierzu. fot. archiwum
Całkowity zakaz handlu oraz gromadzenia się został wprowadzony na terenie gminnego targowiska w Kędzierzu.

Gmina Dębica poinformowała o tym dziś na swojej stronie internetowej. Wcześniej targi zamknęły Dębica (Manhattan i Zielony Rynek) oraz Pilzno.
Zakaz wprowadzony przez gminny samorząd wydaje się mało istotny biorąc pod uwagę, że wcześniej rząd zakazał wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami ( m.in. wyjścia do pracy, na zakupy spożywcze, na spacer z psem, czy do lekarza). 

Po ulicach nie może poruszać się więcej niż dwie osoby (nie dotyczy to jedynie rodzin), w mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, a kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł.

Ograniczenia dotyczą także komunikacji miejskiej, a konkretnie liczby pasażerów. Aby zachować odpowiedni odstęp między podróżującymi, konieczne jest, aby połowa miejsc siedzących w autobusach czy tramwajach, była pusta.

- Chcemy, żeby Polacy wrócili do pracy po wielkanocy i żeby odbyły się w tym roku egzaminy maturalne. Będziemy musieli się wystrzegać wielu zachowań, które wcześniej były naturalne. Dlatego ja nie widzę powodu, by wybory prezydenckie czy egzaminy maturalne się nie odbywały - powiedział premier.

Przeczytaj też: Pasażerów oddzielać będzie biało-czerwona taśma.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaśka
Kaśka 26.03.2020, 13:50
A co działo się wczoraj pod "szmateksem" na Rzeszowskiej pomijając że powinien być zamknięty...?!
Całe stado nieśmiertelnych babek tłoczyło się pod drzwiami po nowy towar!!

Pozostałe