Olimp wsparł szpitale, ADM ratowników

  • 26.03.2020, 14:36 (aktualizacja 26.03.2020, 15:11)
  • Grzegorz Król
Olimp wsparł szpitale, ADM ratowników
- Jesteśmy wdzięczni Olimp Labs za ten prezent, będący prawdziwym gestem solidarności z pracownikami medycznymi na Podkarpaciu, którzy są codziennie narażeni na styczność z osobami chorymi. To także najlepszy dowód na to, że Olimp Labs, który funkcjonuje na Podkarpaciu i czuje związek z tym regionem, jest firmą odpowiedzialną społecznie, bo rozumiejąc bieżące potrzeby wynikające z nietypowej sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, jest gotowy wnieść swój wkład w walkę z koronawirusem – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

W ten sposób marszałek skomentował przekazanie przez Olimp Labs 10 tysięcy maseczek jednorazowego użytku, które teraz trafią do szpitala zakaźnego  w Łańcucie oraz szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu. Po Łańcucie, w pierwszej kolejności maseczki trafią na zakaźny oddział w Przemyślu oraz do Klinicznych Szpitali Wojewódzkich nr 1 i nr 2 w Rzeszowie i do placówek w Krośnie i w Tarnobrzegu. Jak informuje samorząd województwa Olimp przekazał także 5 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych. Materiały posiadają certyfikat bezpieczeństwa i spełniają wszystkie unijne oraz krajowe wytyczne i wymagania w zakresie ochrony zdrowia dla użytkowników.

Wywodząca się z Podkarpacia firma farmaceutyczna, Olimp Labs podjęła także szereg kroków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno swoich pracowników jak i ich najbliższych. Wszyscy pracownicy firmy wyposażeni zostali w stosowne środki bezpieczeństwa, suplementy wspierające odporność oraz na bieżąco byli i są informowani o procedurach wynikających z zaleceń Ministerstwa Zdrowia jak i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jak informuje ratownik medyczny z Dębicy i jednocześnie szef miejscowego oddziału związków zawodowych Szymon Chłościński z zapytaniem o to, czego potrzebują, zwrócił się do nich Łukasz Paluch, prezes Administracji Domów Mieszkalnych. Ratownicy poinformowali, że pilnie potrzebują pralki, w której mogliby prać ciuchy. Te do tej pory trafiały do pralni szpitalnej.

- Jeśli dobrze pamiętam do tej w Nowym Targu, przez co wszystko trwało bardzo długo - mówi Szymon Chłościński.

Wcześniej mieli takie urządzenie, ale się zepsuło. Teraz - dzięki ADM - będą mieć ich dwie.

- Bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękujemy za tę pomoc całemu ADMowi - mówi Chłościński.

 

Czytaj także: Nowe zakażenie w województwie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 29.03.2020, 12:29
A dlaczego szpital dębicki nie dostał masek tylko szpitale z innych miast, wczoraj widziałem ratowników w takich szytych przez kogoś maseczkach, więc chyba jednak nie mają za dużo
Zm
Zm 28.03.2020, 07:29
Wielkie uznanie dla ADM i nowego Pana prezesa!!!! Odkąd nowy szef nastał jakość obsługi, rozwiązania, już nie mówiąc o samy wyglądzie budynku bez porównania. Wcześniej wchodząc tam jakby czas się zatrzymał na wczesnym PRL. Wreszcie coś się dało zmienić.
jak to tak ?
jak to tak ? 26.03.2020, 16:48
Wśród obdarowanych przez Olimp Labs brakuje Szpitala w Dębicy. Przeoczenie ?
adm
adm 27.03.2020, 20:01
To macie szczescie bo prezes ADM za sfoje nie kupił wam pralki na szpital tylko podniusł czynsze mieszkan taki jest agent cygan i kretacz
pracownicy SOR DĘBICA
pracownicy SOR DĘBICA 27.03.2020, 12:18
Szpitalny Oddział Ratunkowy , Oddział Zakaźny i Pogotowie
otrzymały suplementy diety i preparaty witaminowe od OLIMP Labs

Bardzo Dziękujemy
###
### 29.03.2020, 16:10
Suplementy diety i preparaty witaminowe to nie to samo, co maseczki.
Maka78
Maka78 30.03.2020, 02:26
Doinformuj się a nie siejesz zamęt

Pozostałe