O krok od pożaru lasu. Burmistrz apeluje - zdjęcia

  • 27.03.2020, 22:02 (aktualizacja 27.03.2020, 22:06)
  • Grzegorz Król
O krok od pożaru lasu. Burmistrz apeluje - zdjęcia
- Kolejny dzień wzywani są strażacy do palących się traw. Nie wiem już, jakich słów używać i jak prosić, by zaprzestać tych praktyk - pisze na swoim profilu burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski. Strażacy gasili trawy m.in. w Woli Brzosteckiej.

Jak pisze burmistrz zdarzają się pożary od zaprószenia ognia.

- Więc bardzo proszę o ostrożność. Jest po prostu sucho, więc wystarczy wyrzucony niedopałek papierosa i nieszczęście gotowe - dodaje.

Wyjaśnia jednak, że zdarzają się niestety również takie sytuacje jak ta dziś w Woli Brzosteckiej, kiedy czyjaś nieodpowiedzialność omal nie skończyła się pożarem lasu.

- Wydam jutro polecenie Ochotniczym Strażom Pożarnym, by bezwzględnie informowali Urząd Miejski i policję, na czyich działkach powstał pożar i jakie były jego przyczyny. Drodzy Państwo, czeka nas w najbliższych miesiącach zaciskanie pasa. Koronawirus powoduje coraz większe straty finansowe. Będzie tylko gorzej. Każda akcja OSP, to ryzyko i kolejne wydatki. Potrzebujemy pieniędzy na walkę ze skutkami epidemii, a nie na gaszenie bezmyślne podpalanych traw. Proszę o rozsądek!!! - apeluje Wojciech Staniszewski.

Z pożarem traw w Woli Brzosteckiej walczyły dzisiaj cztery zastępy strażaków, po dwa z Brzostku i Nawsia Brzosteckiego. Nie był to niestety jedyny wyjazd druhów z OSP do podobnego zgłoszenia. Ci z Lipin w gminie Pilzno musieli wysłać jeden zastęp do pożaru w ich miejscowości. Z kolei kilka minut po północy z ogniem walczyli strażacy z Jodłowej. Tam paliły się bale słomy. W środę płonęły trawy i młodnik w Jaworzu Górnym. Do tego zdarzenia wysłane zostały cztery zastępy strażaków: z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz z OSP z Pilzna, Strzegocic i Bielów.

Fot. OSP Pilzno/Jodłowa/Lipiny/Brzostek.

Czytaj także: Rowerzystka zginęła na miejscu

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe