Pięć hektarów objętych ogniem - zdjęcia

  • 29.03.2020, 17:18 (aktualizacja 29.03.2020, 17:45)
  • Grzegorz Król
Pięć hektarów objętych ogniem - zdjęcia Fot. OSP Brzostek.
Na nic apele i prośby, by nie wypalać traw. Każdego dnia strażacy wyjeżdżają do pożarów, które bez wątpienia wywoływane są przez ludzi. Dzisiaj spłonęło ok. 5 hektarów w Siedliskach-Bogusz.

Jaźwiny, Lipiny, Jodłowa, czy Żdżary - to tylko niektóre z miejscowości, w których dzisiaj i wczoraj płonęły trawy. Wczoraj w tej sprawie głos zabrał burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski. W swoim wpisie na Facebooku napisał:

- Wydam jutro polecenie Ochotniczym Strażom Pożarnym, by bezwzględnie informowali Urząd Miejski i policję, na czyich działkach powstał pożar i jakie były jego przyczyny. Drodzy Państwo, czeka nas w najbliższych miesiącach zaciskanie pasa. Koronawirus powoduje coraz większe straty finansowe. Będzie tylko gorzej. Każda akcja OSP, to ryzyko i kolejne wydatki. Potrzebujemy pieniędzy na walkę ze skutkami epidemii, a nie na gaszenie bezmyślne podpalanych traw. Proszę o rozsądek!!! - apelował Wojciech Staniszewski.

Niestety. Dzisiaj strażacy znów musieli wyjechać do podobnego zdarzenia na terenie gminy Brzostek. W Siedliskach-Bogusz z ogniem walczyli strażacy z ochotniczych jednostek w Brzostku, Siedlisk-Bogusz, Nawsia Brzosteckiego i Grudnej Górnej i Grudnej Dolnej. Spaleniu uległ m.in młody las. 

Czytaj także: O krok od pożaru lasu. Burmistrz apeluje - zdjęcia

Grzegorz Król

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe