Pacjenci psychiatryczni z koronawirusem trafią do Straszęcina

  • 30.03.2020, 12:19
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Pacjenci psychiatryczni z koronawirusem trafią do Straszęcina Fot. Pixabay
W związku z koniecznością zapewnienia opieki psychiatrycznej osobom dorosłym z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem, wojewoda wyznaczyła jeden z trzech oddziałów psychiatrycznych szpitala w Straszęcinie dla tej grupy docelowej pacjentów.

Taka informacja dotarła do nas od Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarekrzecznik prasowej wojewody. Na temat decyzji wojewody rozmawialiśmy także z dyrektorem Przemysławem Wojtysem.

- To jest jak na wojnie, dostaję rozkaz i go wykonuję - komentuje szef ZOZ-u.

Trzyosobowa izolatka znajdzie się na oddziale na paterze, w pomieszczeniu z oddzielnym wejściem.

Informacje o tym, że chorzy z dolegliwościami psychicznymi podejrzani o zarażenie koronawirusem lub z potwierdzonym zarażeniem przebywać będą w Straszęcinie, docierały do nas już w ubiegłym tygodniu. Wraz z obawami personelu szpitala.

- Wszystkich proszę o spokój, te obawy nie są uzasadnione. Personel oddziału zakaźnego - i to nie tylko pielęgniarki i lekarze, na co dzień pracuje w trudniejszych warunkach - apeluje dyrektor. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w ubiegłym tygodniu do szpitala w Straszęcinie trafiła osoba po powrocie z zagranicy, gdzie mogła mieć kontakt z wirusem. Została przebadana, nie jest zarażona. 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niedyrektorka
niedyrektorka 01.04.2020, 13:47
O ile się orientuje, to szpitalne Kadry pracują cały czas. Można złożyć wypowiedzenie w każdej chwili. Pracy w Szwalniach przy szyciu maseczek jeszcze długo nie braknie.
niedyrektor
niedyrektor 30.03.2020, 19:09
Szanowny dyrektor chyba nie wie co mówi. "[...] na co dzień pracuje w trudniejszych warunkach". Oczywiście! Ponieważ pacjenci z chorobami psychicznymi to na prawdę ciężki kawałek chleba. Ale personel wiedział na co się pisze i sumiennie wykonuje swoje obowiązki wobec nich. Ale teraz pracownicy szpitala w Straszęcinie zwyczajnie boją się o siebie i o swoje rodziny, ponieważ dr. Wojtys zadecydował za nich, że szpital zmienia się w ZAKAŹNY. Podsunął tylko pisemko pracownikom do podpisania i tyle na ten temat. Zero organizacji, zero zaplecza technicznego, brak środków ochrony, brak szkoleń, kursów a może przynajmniej pytania, czy pracownik szpitala w ogóle chce narażać swoje zdrowie? W każdej chwili z powodu pandemii oddziały szpitala mogą zostać zamknięte wraz z wszystkimi pracownikami wewnątrz. Pracownikami, którzy zgłosili się do pracy zupełnie niezwiązanej z pacjentami zakaźnymi. I co wtedy?
Kachna
Kachna 31.03.2020, 21:09
Niestety to prawda, warunki do bezpiecznego (dla innych pacjentów i personelu) leczenia pacjentów psychiatrycznych podejrzanych o zarażenie i już zarażonych zerowe, personel nieprzeszkolony, brak zaangażowania i chęci współpracy ze strony dyrekcji, postawienie przed faktem dokonanym i pod ścianą, wszystko ładnie wygląda tylko w mediach.. brak przygotowania, zaplecza, standardów postępowania. Chaos za który będą zdrowiem płacić pacjenci i personel. Pacjenci psychiatryczni to pacjenci którzy często nie będą stosować się do próśb o zachowanie bezpiecznego dystansu, praca przy nich wymaga znacznie intensywniejszego bezpośredniego kontaktu, co za tym idzie personel powinien dysponować odpowiednimi środkami ochrony, być dobrze przeszkolony.. to nadchodzącą katastrofa..

Pozostałe