Wiaty dezynfekowane będą regularnie

  • 30.03.2020, 13:26 (aktualizacja 30.03.2020, 13:39)
  • Janusz Grajcar
Wiaty dezynfekowane będą regularnie
W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów w związku z ewentualnym zagrożeniem koronawirusem w poniedziałek 30 marca ruszyła na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dębicy dezynfekcja wiat przystankowych w mieście.

Z komunikatu wydanego w tej sprawie przez Miejską Komunikację Samochodową w Dębicy dowiadujemy się, że działania te przeprowadzane są przez jej pracowników z wykorzystaniem środków dezynfekujących bezpiecznych zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Pracownicy MKS stosują odzież ochronną ze względu na dłuższą pracę z tym środkiem – chwilowy kontakt jest całkowicie bezpieczny.

Pasażerowie proszeni są o współpracę i wyrozumiałość, tak aby osoby za to odpowiedzialne mogły sprawnie dokonać dezynfekcji. Na czas zabiegu należy odsunąć się od wiaty przystankowej na sugerowaną przez ekipę dezynfekującą odległość. Akcja będzie powtarzana regularnie aż do odwołania.

Cały czas dezynfekowane są również autobusy. Wykorzystywane są w tym celu środki dezynfekujące i antybakteryjne oraz gorąca para. Po takiej operacji pojazdy są wietrzone zgodnie z przyjętą w spółce procedurą od 4 do 5 godzin. W ciągu tygodnia każdy dezynfekowany jest przynajmniej raz.

Kierowcy autobusów, którzy przyjmują pieniądze od pasażerów, mogą korzystać z żelów antybakteryjnych. Mają zalecanie częstego odkażania rąk.

Przyjętym w spółce standardem jest codzienne mycie i sprzątanie autobusów po zakończeniu jazdy oraz przemywanie elementów pojazdu takich jak poręcze i uchwyty środkami dezynfekującymi.

Czytaj też: W niedziele i święta MKS-em nie pojedziesz

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 30.03.2020, 14:16
Póki w Dębicy nie stwierdzono przypadków zachorowań to kasa i środek wyrzucony w błoto... Poczekajcie z tym PR jeszcze kilka tygodni...

Pozostałe