Koronawirus znów blisko Dębicy

  • 30.03.2020, 14:51 (aktualizacja 31.03.2020, 09:36)
  • Grzegorz Król
Koronawirus znów blisko Dębicy Daniel Roberts z Pixabay
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych zakażeniach wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Cztery kolejne przypadki zostały potwierdzone w naszym województwie. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj liczba zakażonych w kraju przekroczy 2 tysiące.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Tylko dzisiaj wirus wykryty został u 122 osób. W województwie obecnie mamy 80 osób, u których potwierdzono wirusa. Niestety trzy osoby zmarły, w tym dwie dzisiaj. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Oboje mieli choroby współistniejące. Pierwszą ofiarą był 67-letni mężczyzna.

Cztery nowe przypadki dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzny w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) i mężczyzny w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (hospitalizowany).

Wśród tych złych informacji pojawiają się również te dobre. Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie kolejne dwie osoby, które przebywały w szpitalu w Łańcucie zostały wyleczone. WSSE zdradza, że chodzi o młodego mężczyznę z powiatu stalowowolskiego oraz starszą kobietę z powiatu leżajskiego. Tym samy liczba wyleczonych w województwie podkarpackim wzrosła do czterech osób.

Czytaj także: Nowe zakażenia blisko Dębicy

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
z
z 30.03.2020, 15:37
czy wyleczeni , okaże się za dwa tygodnie

Pozostałe