Chińczycy wesprą nas w walce z koronawirusem

  • 30.03.2020, 22:56 (aktualizacja 31.03.2020, 09:35)
  • Tomasz Ratuszniak
Chińczycy wesprą nas w walce z koronawirusem fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Maseczki, odzież ochronną oraz sprzęt medyczny przekażą dębickiemu szpitalowi władze zaprzyjaźnionego z Dębicą chińskiego miasta Nanhai.

Burmistrz Mariusz Szewczyk kontaktował się w tej sprawie ze stroną chińską i jak twierdzi ma wstępne potwierdzenie, że możemy liczyć na jej wsparcie.

Nanhai to jeden z pięciu dystryktów podlegających władzy administracyjnej miasta Foshan. Leży w delcie Rzeki Perłowej, niedaleko Hongkongu i Makao, a od wschodu sąsiaduje z Kantonem. Mieszka w nim 2,6 mln ludzi.

Przedstawiciele Nanhai po raz pierwszy gościli w Dębicy w 2015 roku, gdy burmistrzem był jeszcze Paweł Wolicki. Ponownie przyjechali do naszego miasta w sierpniu 2016 roku, gdy w fotelu burmistrza zasiadał już Mariusz Szewczyk. Była to krótka, kurtuazyjna wizyta, podczas której jednak obie strony wyrażały chęć nawiązania współpracy. W tym celu miały zostać powołane grupy robocze złożone z radnych i urzędników, które miały ustalić kierunki współpracy.Do tej pory jednak niewiele z tego wynikało. 

Pomoc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa byłaby więc prawdopodobnie pierwszym wymiernym efektem spotkań z samorządowcami i przedsiębiorcami z Nanhai.

Czytaj także: Pierwsi zakażeni wyszli już ze szpitala

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.04.2020, 18:02
Taizhou, chińskie miasto partnerskie Kielc wysłało do stolicy regionu świętokrzyskiego transport z 12. tys. masek ochronnych. „To podziękowanie za reakcję naszego samorządu na apel przyjaciół z Chin z początku roku” – podkreślił prezydent miasta Bogdan Wenta.... oby i Dębica sie doczekała wymiernej pomocy
lud
lud 31.03.2020, 09:09
Chyba jedynym owocem tej współpracy są fotki burmistrza póki co. Taki to on skuteczny...
###
### 31.03.2020, 09:45
No nie, chyba jednak ta współpraca będzie bardziej owocna. Dostaniemy po misce ryżu.

Pozostałe