Będzie plac imienia Krzysztofa Pendereckiego

  • 30.03.2020, 23:30 (aktualizacja 31.03.2020, 08:40)
  • Tomasz Ratuszniak
Będzie plac imienia Krzysztofa Pendereckiego
Teren pomiędzy Placem Mikołajkowów, a ulicą Popiełuszki w Dębicy otrzyma nazwę Placu im. Krzysztofa Pendereckiego. Władze miasta przygotowały już projekt uchwały w tej sprawie.

- To szczególne miejsce, nieopodal rodzinnego domu artysty oraz w lokalizacji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, których patronem jest mistrz Penderecki - tłumaczą urzędnicy.

Władze miasta planują również odsłonięcie tablicy poświęconej kompozytorowi na budynku byłego Miejskiego Gimnazjum nr 1 w którym kiedyś mieściła się Szkoła Męska w Dębicy. Do tej właśnie szkoły przez wojną uczęszczał Krzysztof Penderecki, a jego dziadek, Roman Berger, był jej kierownikiem.

- Śp. Krzysztof Penderecki odszedł w bardzo trudnym czasie. Kiedy jednak epidemia ustanie podejmiemy działania i szeroką dyskusję, aby w godny i monumentalny sposób upamiętnić Krzysztofa Pendereckiego w przestrzeni miejskiej - deklaruje burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dorota
Dorota 31.03.2020, 15:24
Dla takich osób pomniki jak najbardziej ale ile jest pomników w dębicy. Miasto pomników
wstyd
wstyd 31.03.2020, 09:15
Dajcie czas na żałobę a nie od razu polityka funeralna...
Anna
Anna 31.03.2020, 08:54
Wielkim Człowiekiem był i zmilczmy Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie A moze uda sie kiedys pozyskać środki na grajace fontanny lub grajacy fortepian m.in. z dziełami śp. Krzysztofa Pendereckiego Tak postawiony obok Szkoły Muzycznej i Placu Solidarnosci Tak piekny to teren w Debicy I tak ich brak Panie Burmistrzu Moze coś takiego pozostawi Pan po sobie

Pozostałe