Carrefour pomoże dębickiemu szpitalowi

  • 31.03.2020, 08:31 (aktualizacja 31.03.2020, 09:56)
  • Grzegorz Król
Carrefour pomoże dębickiemu szpitalowi
Przez najbliższe trzy miesiące Carrefour będzie przekazywał najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz kosmetyki do ponad czterdziestu szpitali w całym kraju, w tym także do tego w Dębicy.

Informację tę potwierdził dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys. Z kolei prezes Carrefour Polska Christophe Rabatel powiedział, że walka z koronawirusem, to największe wyzwanie, przed którym stanął świat w XXI wieku. 

- Dlatego obejmujemy bezpośrednią pomocą żywnościową personel szpitali zakaźnych w całej Polsce - dodał prezes Carrefour Polska.

Pomoc przez trzy miesiące będzie trafiała do 41 szpitali w kraju. Według szacunków firma przekaże towar na łączną kwotę ponad 650 tys. zł. Kilka dni temu Fundacja Carrefour wpłaciła ponad 1,3 mln zł za zakup respiratorów i środków ochrony osobistej dla lekarzy. Fundacja nawiązała przy tej okazji współpracę z Caritasem Polska. Carrefour będzie wspomagał tę instytucję w pozyskiwaniu kolejnych partnerów akcji #WdzieczniMedykom, dzięki której będzie możliwe doposażenie wszystkich placówek szpitalnych, które zwróciły się o pomoc.

Czytaj także: Koronawirus znów blisko Dębicy

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe