Koronawirus 35 kilometrów od Dębicy

  • 31.03.2020, 10:08 (aktualizacja 31.03.2020, 11:24)
  • Grzegorz Król
Koronawirus 35 kilometrów od Dębicy Pete Linforth z Pixabay
Z dnia na dzień, w zastraszającym tempie przybywa osób zakażonych koronawirusem. Jak wynika z najnowszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia potwierdzony został on u kolejnych 77 osób. Wśród nich nie ma żadnego mieszkańca Podkarpacia, ale są ci z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego - brzmi komunikat MZ.

Tym samym liczba zakażonych w Polsce osób sięgnęła 2132. Niestety 31 z nich zmarło. W naszym województwie koronawirusa wykryto u 80 osób, trzy osoby zmarły.

Jeśli chodzi o nasze byłe miasto wojewódzkie to koronawirusa stwierdzono u młodego mężczyzny. Zaraziła się nim również młoda kobieta z powiatu tarnowskiego.

W związku z pandemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzisiaj ogłoszone zostaną nowe obostrzenia. O tym jakie poinformujemy w osobnym poście.

Czytaj także: Carrefour pomoże dębickiemu szpitalowi

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe