Wybory prezydenckie: PO komisji nie wystawia

  • 31.03.2020, 18:23 (aktualizacja 31.03.2020, 18:40)
  • Tomasz Ratuszniak
Wybory prezydenckie: PO komisji nie wystawia
Zarząd Regionu Podkarpackiego Platformy Obywatelskiej RP postanowił nie zgłaszać członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach na prezydenta RP, które mają odbyć się 10 maja.

Decyzję o niezgłaszaniu członków komisji Zdzisław Gawlik, przewodniczący Regionu Podkarpackiego PO RP, tłumaczy postępującą epidemią SARS CoV-2 i powszechnym zagrożeniem zdrowia i życia Polaków. Powołuje się również na stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 marca 2020 r., w którym PKW wzywa do współdziałania w sprawach wyborów z uwzględnieniem zdrowia i życia wyborców, jak i dobra Rzeczypospolitej Polskiej.

- Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w komisjach i zachęcamy do współpracy w lepszym, bezpieczniejszym terminie wyborów - dodaje Krzysztof Lipczyński, szef powiatowych struktur PO.

Przeczytaj też: Banery Kidawy-Błońskiej zniszczone

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ksawery
ksawery 28.04.2020, 06:17
ciekawe kto mu to pismo napisal
XL-men
XL-men 01.04.2020, 21:28
Całe to info o wyborach to zasłona dymna - celowe odwrócenie uwagi od istotnych rzeczy (nie wiem tylko jeszcze od czego, cos przechodzi bokiem tylko nikt tego nie dostrzegł jeszcze) pozdro
re
re 01.04.2020, 09:29
Panika i histeria! PO oczywiście jak zawsze ze wszystkiego robi politykę. Wiedzą że przegrają z kretesem to biją pianę.
Ewa
Ewa 02.04.2020, 09:29
Nie to nie panika. To odpowiedzialne zachowanie. Nie wolno ludzi narażać na utratę zdrowia. Najbliższy czas pokaże kto miał rację.
DYRYGENT
DYRYGENT 31.03.2020, 23:47
jestem pewien że jutro rano poznamy składu komisji z ramienia pis piszę małymi literami po tacy jesteście pomyślcie o swoich rodzinach Wasz przywódca nie ma rodziny I MA WAS GDZIEŚ
Dorota
Dorota 31.03.2020, 22:56
Kto normalny by siedział teraz w komisji?? Chyba że ktoś kto chce zachorować albo umrzeć. Wybory teraz to głupota....
radek
radek 31.03.2020, 22:10
Wyborów nie będzie! Jarek siedzi i się z was śmieje jak bijecie pianę o nic! :)
ikko
ikko 01.04.2020, 08:59
Zgadzam sie celowo graja na zwloke a cala opozycja sie blazni :) szachowe zagranie podoba mi sie. Bo faktycznie wszyscy bija piane i juz czytam info ze PIS ma tajny plan zeby zmniejszych testy na koronawirusa zeby bylo ze pandemia minela i mozna wybory zrobic. Poleajcie dalej na ciemnocie ktora wciskaja wam mas media zamiast troche poglowkowac:) zdrowia dla wszystkich!
Nie dla wyborow
Nie dla wyborow 31.03.2020, 21:09
Nikt o zdrowych zmysłach na wybory się nie wybierze. Zresztą kto by chciał siedzieć w tej komisji wyborczej, nie wyobrażalne jak dla mnie
Ruweq
Ruweq 31.03.2020, 20:47
dobra i odpowiedzialna decyzja.
Kichawa
Kichawa 31.03.2020, 20:45
Było biała flagę wywiesić wcześniej. Większość wie ,że chcecie się jakoś honorowo wycofać. Ale to niemożliwe już jest.
stanis
stanis 26.04.2020, 19:22
na basenie uhahaha , no ale co by tu wymyslec za malo roboty klijentow niema ale zawsze maseczki moze porozwozic
laweczka 15
laweczka 15 31.03.2020, 20:16
Odwazny mlody i ....... dzial ciekawe kto mu podpowiedzial?

..
Obywatel
Obywatel 31.03.2020, 19:54
Brawo PO, ważniejsze zdrowie członków komisji i obywateli. PiS kolejny raz chce władzy po trupach do celu...
basenowy
basenowy 31.03.2020, 19:51
W uzasadnieniu trzeba było napisać : Jakby natura chciała wyborów to by nie zesłała koronowirusa.
wyborca
wyborca 31.03.2020, 19:29
a tą uchwałe to Państwo w jak licznym gronie uchwalili? martwiąc sie o Wasze bezpieczeństwo mam nadzieje, że nie więcej jak dwie osoby :)
Ewa
Ewa 02.04.2020, 09:37
Lokalni giganci życia politycznego się odezwali. Zajmijcie się poważnymi sprawami np. tym ,aby uratować wielu ludzi przed zwolnieniami z pracy, zorganizować testy dla ludzi czy środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. Giganci od uprawiania propagandy,wasz czas się kończy!
też wyborca
też wyborca 31.03.2020, 19:49
Tam i tak więcej nie ma :D

Pozostałe