Umiesz szyć i masz maszynę? Dołącz!

  • 01.04.2020, 12:23
  • Tomasz Ratuszniak
Umiesz szyć i masz maszynę? Dołącz! fot. Manfred Richter z Pixabay
Szycie ratuje życie - pod takim hasłem pedagodzy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy organizują akcję szycia maseczek ochronnych. Wziąć udział może w niej każdy, kto tylko umie szyć i posiada maszynę.

- Zostając w domu, zastanawiasz się prawdopodobnie co można jeszcze zrobić? Jak możesz pomóc? Okazuje się, że jest taka możliwość! Twój wkład może mieć ogromne znaczenie dla ochrony zdrowia i życia ludzi walczących na "pierwszym froncie", a w efekcie nas wszystkich - piszą organizatorzy akcji.
Namawiają jednocześnie, by w ramach społecznego ruchu solidarności i wzajemnej pomocy osoby, które umieją szyć i mają maszyny, charytatywnie w domu szyły maseczki ochronne dla potrzebujących.
Gotowe maseczki należy zostawiać, z zachowaniem należytej ostrożności, w pojemniku przy schodach wejściowych do budynku szkoły przy ul. Rzeszowskiej 78 w Dębicy. Miejsce to będzie widoczne i opisane. Można je przynosić codziennie od godz. 9:00 do 13:00. Maseczki zdezynfekowane przez szpital, będą przekazywane najbardziej potrzebującym.
- Wszystkich, którzy z potrzeby serca chcą włączyć się w akcję zachęcamy do skorzystania z filmów instruktażowych dostępnych powszechnie w internecie - podpowiadają nauczyciele.

Przeczytaj również: Zaczynała od chleba i ciasta drożdżowego

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pomagam
Pomagam 02.04.2020, 14:05
Też szyjemy maseczki dla szpitala w kolanie pozdrawiam serdecznie życzę zdrowia
PEDAGOG
PEDAGOG 01.04.2020, 22:32
Ale jakie MASECZKI...! Z FILTRAMI...? Czy ZWYKŁE BADZIEWIE...!!!
Na maseczki SĄ WYMOGI...!!! SKĄD BRAĆ WKŁADY FILTRÓW WĘGLOWYCH...???!!!
" Wszystkich, którzy z potrzeby serca chcą włączyć się w akcję zachęcamy do skorzystania z filmów instruktażowych dostępnych powszechnie w internecie - podpowiadają nauczyciele."
Skąd "prości" LUDZIE mają wiedzieć, jak szyć..., skąd wziąć FILTRY, o których WY W OGÓLE nie wspominacie!!!
NAPISZCIE WYRAŹNIE - co i jak... A ZNAJDZIECIE POMOCNIKÓW...!!!
CHĘTNI
CHĘTNI 01.04.2020, 22:23
Ale jakie MASECZKI...! Z FILTRAMI...? Czy ZWYKŁE BADZIEWIE...!!!
Na maseczki SĄ WYMOGI...!!! SKĄD BRAĆ WKŁADY FILTRÓW WĘGLOWYCH...???!!!
-Bambuła
-Bambuła 01.04.2020, 13:24
A z czego szyć te maseczki?

Pozostałe