Pięć nowych zachorowań

  • 01.04.2020, 15:00 (aktualizacja 01.04.2020, 15:15)
  • Grzegorz Król
Pięć nowych zachorowań
- Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. Pięć osób spośród nowych zakażonych, to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Potwierdzone przypadki dotyczą 20 osób z województwa dolnośląskiego, 13 z łódzkiego, 9 z małopolskiego, 8 z podlaskiego, 5 z świętokrzyskiego, 5 z podkarpackiego, 5 z lubuskiego, 3 z zachodniopomorskiego, 3 z opolskiego i 2 z pomorskiego.

Przypadki zakażeń na Podkarpaciu dotyczą:

  • starsza kobieta z pow. jarosławskiego (kwarantanna domowa)
  • starsza kobieta z pow. jarosławskiego (kwarantanna domowa)
  • starszy mężczyzna z pow. jarosławskiego (kwarantanna domowa)
  • mężczyzna w sile wieku, pow. stalowowolski (kwarantanna domowa)
  • starszy mężczyzna z pow. leżajskiego (hospitalizowany).

Kolejna osoba została wyleczona, to kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Tym samym jest szóstą osobą w województwie, która została wypisana do domu. W całym kraju odnotowano do tej pory 2420 przypadków zakażeń, z czego 36 osób zmarło (4 na Podkarpaciu). W naszym województwie koronawirus został potwierdzony u 100 osób.

Czytaj także: Koronawirus: lekarze złożyli wypowiedzenia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 01.04.2020, 18:58
Jest nadzieja że nasze okolice nie będą dotknięte pandemią jeśli wszyscy będą przestrzegali zasad izolacji. Zasada jest prosta: zachowuj się tak jakbyś był zarażony,

Pozostałe