Aż 134 nowe przypadki, 2 bardzo blisko

  • 01.04.2020, 21:45 (aktualizacja 01.04.2020, 22:07)
  • Grzegorz Król
Aż 134 nowe przypadki, 2 bardzo blisko
Fatalne wiadomości podało Ministerstwo Zdrowia. W ostatnim dzisiejszym komunikacie resort poinformował o 134 nowych zakażeniach. A to oznacza, że tylko 1 kwietnia przybyło 243 osoby, u których wykryty został koronawirus. Jest to trzeci wynik dzienny, odkąd potwierdzony został pierwszy przypadek 4 marca. Najgorzej było wczoraj - 256 przypadków oraz w sobotę 28 marca - 249. Niestety rośnie także tragiczny bilans pandemii.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego - poinformowało MZ.

Jak wynika z ostatniego komunikatu zmarło także siedem kolejnych osób. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2554, z czego 43 osoby zmarły. Osobami zakażonymi w naszym województwie są:

  • starszy mężczyzna, pow. krośnieński (hospitalizowany);
  • mężczyzna w sile wieku, pow. krośnieński (ścisła kwarantanna domowa);
  • starszy mężczyzna, pow. mielecki (ścisła kwarantanna domowa)
  • młody mężczyzna, pow. mielecki (ścisła kwarantanna domowa).

Łącznie w województwie koronawirusa potwierdzono u 104 osób, z czego 4 zmarły, a sześć zakończyło z powodzeniem leczenie.

Czytaj także: Kibice Igloopolu pomogli szpitalowi

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe