Wójt nikogo namawiał nie będzie

  • 02.04.2020, 08:08 (aktualizacja 02.04.2020, 08:50)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Wójt nikogo namawiał nie będzie Fot. Urząd Gminy Dębica
Nie przyłączy się do bojkotu wyborów samorządowych wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz. Choć podobnie jak burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk uważa, że wybory 10 maja odbyć się nie powinny.

Chociaż uważa, że w maju wyborów być nie powinno, podkreśla, że to jego prywatna opinia.  Stanisław Rokosz zapewnia, że z racji pełnionej funkcji w sprawie ich organizacji  zrobi wszystko, co nakazuje mu prawo.

Ale ma też świadomość, że nie wszyscy jego podwładni są na to gotowi. 

- Już wiem, że nie wyrażają zgody na pracę w komisjach - mówi.

I dodaje, że na nikogo nie ma zamiaru wywierać nacisku w tej sprawie.

Burmistrz Dębicy zapewnia, że nie narazi na niebezpieczeństwo mieszkańców miasta. Jednak jest przekonany, że termin wyborów zweryfikuje pandemia koronawirusa.

- Sama biologia nie dopuści do tych wyborów - mówi Mariusz Szewczyk.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 11.04.2020, 09:22
A jakie to wybory samorządowe mają się odbyć w maju? Czegoś nie wiem?????
Ogień
Ogień 04.04.2020, 17:38
Wójt się boi komisarza gdyby nastał być może za dużo by się dowiedział o jego działalności .
pracownik
pracownik 02.04.2020, 14:36
"Wójt nikogo namawiał nie będzie" nie musi wystarczy, że popatrzy na pracownika i ten już wszystko wie..
#wściekła
#wściekła 02.04.2020, 09:26
Panowie swoim stanowiskiem pokazali ,że wybierają postawę ,, nie chcę , ale muszę,,. Czysty symetryzm. Od włodarzy samorządu w tej sytuacji, gdzie mamy do czynienia z zagrożeniem zdrowia i życia oczekuje się jasnej postawy. To ci panowie powinni zrobić wszystko, aby ochronić ludzi przed zagrożeniem, skoro mamy szaleńców zdesperowanych we władzach centralnych. Taka postawa to tchórzostwo! Boją się narazić, bo może nie dostaną kasy z województwa, a burmistrz Szewczyk nie wie kiedy pisowska większość w radzie, go odwoła. Wolą przeczekać. To, że tak zachowa się burmistrz Szewczyk nikogo nie dziwi, bo on liderem z charyzmą nigdy nie był. Ale wójt Rokosz zawsze aspirował do bycia liderem w znacznie większym zakresie jak jego gmina. Wyraznie widać, że to zadanie go przerosło. Panowie nie widzą, że ,, król jest nagi,,. Właściwą postawę pokazał Burmistrz Ropczyc, który stanął po stronie bezpieczeństwa mieszkańców, a nie wyborów w środku epidemii. Dla tych panów dramatyczne komunikaty lekarzy ostrzegające przed tragedią nic nie znaczą. Wstyd! Pozostaje mieć nadzieję, że inni wójtowie z powiatu dębickiego zachowają się inaczej. Zobaczymy?#zadowolony
#zadowolony 02.04.2020, 10:14
A w sklepie zagrożenia zdrowia i życia nie ma?
Postawa właścicieli sklepów to tchórzostwo, że boją się je zamknąć i zadbać o zdrowie swoich pracowników?
Kto chce to idzie, przecież nikogo nikt nie zmusza.
Baba Jaga
Baba Jaga 02.04.2020, 10:28
Durna logika. Jeść musisz, a głosować nie.
Polak
Polak 02.04.2020, 10:11
Tu chodzi o prawo,które jest jasne. Samorządy muszą się im podporządkować, anarchia nigdy nam nie służyła. To są wybory prezydenckie a nie samorządowe. Ogon nie może rządzić psem. Inną sprawą jest,czy w obecnej sytuacji wybory są słuszne czy nie. Wg mnie należałoby je przełożyć o kilka miesięcy. Poza tym samorządowcy protestują i wysyłają apele o rezygnację z wyborów w terminie 10 maja,ale nie moga odmówić organizacji wyborów,bo nie mają takich kompetencji.
PS przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem.
#wściekła
#wściekła 02.04.2020, 11:52
Wniosek stąd płynie taki, że 251 ( ich liczba ciągle rośnie) samorządowców w kraju oraz ich służby prawne nie znają prawa. Grozby Terleckiego w stosunku do tych samorządowców, że zastąpi się ich Komisarzami z nadania PiS nie zadziałały. Nikt się nie przestraszył. Polecam wysłuchać wypowiedz pana Burmistrza z Kęt. PiS brnie dalej. Kaczyński wymyślił wybory korespondencyjne dla wszystkich. Kolejna wrzutka pozakonstytucyjna. I jeszcze jedna uwaga, szacunek dla stanowionego prawa należy zawsze okazywać, ale nie władzy, która sama łamie prawo. Czasami postawa obywatelskiego buntu jest uzasadniona. I proszę nie pisz głupot. Mam wrażenie, że czasami jak uderzy się w stół to nożyce się odezwą.
Polak
Polak 02.04.2020, 15:20
W Polsce,zwłaszcza po 1945, do chwili obecnej, nikt nie szanuje władzy i długo sie to nie zmieni, co jest zrozumiałe. Najpierw PRL z komunistycznymi watażkami,a potem władza z układu Magdalenkowego,gdzie komuniści dogadali się z "opozycją" no i dalsze 30 lat rządzą nami ci sami ludzie, za pomocą mało jasnej Konstytucji i partyjniactwa. Obywatel jest tylko takim kwiatkiem przy kożuchu. Poza tym duża część społeczeństwa została sprytnie zniechecona do głosowania, na zasadzie:" i tak mój głos się nie liczy,więc nie zagłosuję". Polsce przydałaby się radykalna zmiana systemu politycznego, z ograniczeniem partyjnych układów na rzecz społeczeństwa obywatelskiego,w kierunku Szwajcarii,bez kantonizacji oczywiście,bo to nie nasza tradycja. Więcej wolności dla obywatela,mniejsze podatki i mniej urzędników. Zresztą dzisiejsze czasy pokazują,jak oni sa nam potrzebni,większość spraw można załatwić online. Nie jestem zwolennikiem PiSu ani PO, oni mieli swój czas i go niezbyt dobrze wykorzystali. Nadchodzący kryzys gospodarczy może całkowicie wywrócić nasz dotychczasowy porządek,zobaczymy.
Baba Jaga
Baba Jaga 02.04.2020, 10:30
Czasami ten ogon jest mądrzejszy od psiej głowy.
Polak
Polak 02.04.2020, 13:38
JAk najbardziej,ale my tu mówimy o konkretnej sprawie wyborów. Jakby każdy w najdrobniejszych sprawach robił to co mu się podoba daleko byśmy nie zaszli. To że mamy tak słaby system polityczny i beznadziejnych przedstawicieli to wina nas samych,bo nie chodzimy na wybory. W Polsce 55 % frekwencji i juz sukces,a na Zachodzie 80%. Prawda jest taka,że połowa Polaków ma z tyłu wybory,politykę,a nawet własną ojczyznę, "polityków" nie pomijając.

Pozostałe