Zakażonych dziesięciu. Dwójka od nas w szpitalu

 • 03.04.2020, 10:04 (aktualizacja 04.04.2020, 17:49)
 • Grzegorz Król
Zakażonych dziesięciu. Dwójka od nas w szpitalu fernando zhiminaicela z Pixabay
Aż u dziesięciu osób w województwie potwierdzony został koronawirus. Wśród nich nie ma nikogo z powiatu dębickiego. Starosta Piotr Chęciek poinformował na Facebooku, co dzieje się z dwójką osób z naszego powiatu, u ktorych wirus został wczoraj potwierdzony.

- Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W całym województwie podkarpackim do tej pory potwierdzono 121 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób wyzdrowiało, a 4 zmarły.

Nowe potwierdzone 8 przypadków to:

 • starsza kobieta z powiatu przeworskiego,
 • starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego,
 • kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego,
 • młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego,
 • kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego,
 • starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego,
 • kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego,
 • młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego.

Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie.

- W statystyce Ministra Zdrowia uwzględnione są również 2 przypadki wykazane w raporcie w dniu wczorajszym (2 kwietnia 2020, o godzinie 10.00) - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Chodzi o:

 • młodą kobietę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna)
 • kobietę w sile wieku, z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana).

Wczoraj WSSE poinformowała o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie dębickim. Dzisiaj w tej sprawie głos zabrał starosta Piotr Chęciek.

- Szanowni Państwo w dniu wczorajszym na terenie naszego powiatu stwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem. Służby epidemiologiczne podjęły natychmiastowe działania i osoby te zostały przewiezione do wojewódzkiego szpitala zakaźnego w Łańcucie. Mam nadzieję, że stosowały się do kwarantanny, do której zobowiązane były po powrocie z zagranicy. W tej chwili trwa postępowanie mające na celu ustalenia, czy faktycznie tak było, a jeśli nie to niezbędne będzie określenie kręgu osób, z którymi chorzy mieli styczność. Jeszcze raz proszę i apeluję: bez potrzeby nie wychodźmy z domów, bezwzględnie przestrzegajmy higieny w domach, miejscach pracy, sklepach i wszędzie gdzie musimy przebywać, troszczmy się o starszych, słabszych i potrzebujących - pisze na Facebooku Piotr Chęciek.

Czytaj także: Raj i Bricomarche wspierają szpital zakaźny w Dębicy

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe