Urnę z prochami złożyli w bazylice

  • 03.04.2020, 13:12
  • Tomasz Ratuszniak
Urnę z prochami złożyli w bazylice
W krypcie bazyliki św. Floriana w Krakowie złożona została urna z prochami Krzysztofa Pendereckiego. Wcześniej, w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Woli Justowskiej w Krakowie, odbyła się msza pogrzebowa, w której wzięła udział najbliższa rodzina.

Podczas uroczystości odczytane zostały listy pożegnalne, m.in. od prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.
- Odszedł wybitny polski kompozytor i dyrygent, który w swoich utworach łączył tradycję z nowatorstwem, czerpiąc inspirację z doświadczenia polskiej historii. Pozostawił wiele znakomitych dzieł, interpretowanych przez doskonałych wykonawców w najsłynniejszych salach koncertowych na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że weszły one już na trwałe do kanonu kultury światowej – napisała para prezydencka.
Uroczysty pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się w kościele świętych Piotra i Pawła w Krakowie już po ustaniu pandemii.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe