Teraz zaparkujesz za darmo

  • 03.04.2020, 16:25 (aktualizacja 03.04.2020, 16:50)
  • Grzegorz Król
Teraz zaparkujesz za darmo
Burmistrz Mariusz Szewczyk podpisał zarządzenie w sprawie zawieszenia funkcjonowania na terenie Dębicy strefy płatnego parkowania.

Wszystko to związane jest z sytuacją kryzysową spowodowaną chorobą COVID-19, wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Burmistrz skorzystał z uprawnień wynikających z wprowadzonej 31 marca tego roku ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

- Na mocy zarządzenia do odwołania zawieszono pobieranie opłat i kontroli w strefie płatnego parkowania w obrębie ulic: Rynek, Piekarska, Żuławskiego, Żeromskiego, Kolejowa, Czarnieckiego, Jana III Sobieskiego (od skrzyżowania z ulicą Targową do skrzyżowania z ulicą Batorego) - informuje Urząd Miejski w Dębicy na fejsbukowym profilu.

Wcześniej strefy płatnego parkowania, zanim w życie weszła wspomniana przez UM ustawa podobne działania podjęło wiele innych samorządów, m.in. UM w Rzeszowie.

Czytaj także: Zakażonych dziesięciu. Dwójka od nas w szpitalu

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
QQQ
QQQ 03.04.2020, 20:43
Znowu się odezwali krytykanci. jedne miasta zrobiły wcześniej inne później a inne jeszcze nie podjęły takich decyzji. Dobra decyzja tak jak i cały pakiet innych działań. I nie chodzi o peany na cześć Burmistrza . Zrobił co należało w takiej sytuacji. Tylko po cholere ta krytyka flustratów. Nic nie wnosi do sprawy
eh
eh 03.04.2020, 20:31
a ja uważam, odwrotnie burmistrz nie powinien podejmowac takiej decyzji poniewaz ona jesttylko medialna prosze mi napisac o prawdziwych plusach tej decyzji w dobie kiedy ludzie powinni zostać w domu? proszę wymienic kilka argumentów za (prosze tylko nie pisać tego typpu bo inne miasta mają, bo to zaden argument)
eh
eh 03.04.2020, 22:03
Lepiej żeby ludzie podjechali autem jak już muszą coś załatwić w centrum niż iść na dłuższym odcinku i ryzykować zakażenie albo właśnie zarażać jak nieświadomie mają wirus. I lepiej tak niż autobusem.
eh
eh 03.04.2020, 16:57
Tyle miast to zrobiło dawno temu, Dębica jak zwykle "odwróćcie tabelę"...
lol
lol 03.04.2020, 16:54
Niezły zapłon ktoś ma. To w sumie smutne, że mamy takiego włodarza...

Pozostałe