Do lasu od dzisiaj znów wchodzić nie wolno

  • 03.04.2020, 16:27 (aktualizacja 03.04.2020, 22:49)
  • Tomasz Ratuszniak
Do lasu od dzisiaj znów wchodzić nie wolno
Niedługo cieszyliśmy się możliwością spacerowania po lesie. Zaledwie 9 dni po tym jak Wacław Pankiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Dębica odwołał zakaz wejścia do lasu, Ministerstwo Środowiska wprowadziło go na terenie całego kraju.

Tymczasowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje od 3 do 11 kwietnia. W tym samym czasie Parki Narodowe pozostają zamknięte. Ministerstwo Środowiska tłumaczy tę decyzję troską o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera.
- W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - piszą przedstawiciele ministerstwa.
Jednocześnie zapowiadają, że przestrzeganie zakazu egzekwować będą strażnicy leśni.

Przeczytaj też: Od jutra na Rynku sprzedasz i kupisz kwiaty

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dymek
Dymek 03.04.2020, 23:50
A ja mieszkam w lesie mnie też się to dotyczy :)
Korono-wirus już z chorobą nie wiele ma wspólnego ale z polityką to już na bogato. Zamknięte przychodnie a ze szpitali wyrzucają ciężko chorych. Nie trzeba Pandemi rząd nas wykończy. Pytanie gdzie jest NFZ nie umie policzyć ile ludzi umarło w zeszłym roku ???
x-man
x-man 03.04.2020, 21:07
Rozumiem, że zakaz dotyczy również myśliwych? W innym razie jaka by to była "odpowiedzialność i solidarność"...
Leśniczy
Leśniczy 03.04.2020, 23:23
Akurat. Spacerowanie zabronione ale wycinać i polować można.

Pozostałe