Michał Maziarka: z darowiznami nie trzeba obnosić się publicznie

  • 03.04.2020, 22:21 (aktualizacja 04.04.2020, 00:34)
  • Tomasz Ratuszniak
Michał Maziarka: z darowiznami nie trzeba obnosić się publicznie fot. Michał Maziarka - kadr z konferencji w Starostwie Powiatowym.
Według Michała Maziarki, przewodniczącego Rady Powiatu, to nie Mateusz Pasek był pierwszym radnym, który wsparł dębicki szpital. Inni też to zrobili, ale bez publicznych deklaracji. Przewodniczący do inicjatywy opozycyjnego radnego odniósł się podczas konferencji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe.

Przypomnijmy, że radny Mateusz Pasek apelował na facebooku, by radni powiatowi oddali swoje trzymiesięczne diety na rzecz dębickiego szpitala.
- Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy radni - myślę, że nadszedł czas, żeby udowodnić, że radny dba o mieszkańców powiatu dębickiego. Myślę, że dobrym pomysłem będzie, by w tych trudnych chwilach pokazać jedność. Dlatego proponuję, aby każdy z nas przez najbliższe trzy miesiące przekazał swoją dietę na rzecz szpitala w Dębicy - pisał na facebookowym profilu (pisaliśmy o tym tutaj).
Do jego inicjatywy Michał Maziarka odniósł się podczas konferencji w starostwie.
Twierdził, że zanim Mateusz Pasek wystosował swój apel w internecie, on kontaktował się z częścią radnych i rozmawiał z nimi o tym, czy również w Radzie Powiatu należałoby podjąć taką inicjatywę. A to dlatego, że, jak twierdzi, podobne działania pojawiały się już od kilku tygodni m.in. w Parlamencie Europejskim, ale także w innych radach powiatowych i gminnych.
- Część radnych już wówczas dokonała darowizn środków finansowych, czy też w różny inny sposób przyłączyła się do walki z epidemią koronawirusa nie obnosząc się z tym jednak publicznie. Uznałem wówczas, że ten dar serca musi być faktycznie czynem dobrej woli, a nie wymuszenia, czy skutkiem jakiejś presji. Niewątpliwie taką presję stanowi nawoływanie do publikacji w internecie potwierdzeń przelewów dokonanych na określony cel - tłumaczył Michał Maziarka.
Twierdził przy okazji, że oczywiście apeluje i zachęca radnych każdego szczebla w naszym powiecie, aby przekazywali pieniądze z diet, czy też własne na potrzeby szpitala, czy innych instytucji, które pomagają w walce z koronawirusem.
- Natomiast nie namawiam ich do tego, żeby publicznie oświadczali się z tym, że faktycznie dokonywali takiego przelewu - mówił przewodniczący.

Przeczytaj również: Do lasu od dzisiaj znów wchodzić nie wolno

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Seneka
Seneka 30.04.2020, 10:48
Nowe statowisko dyrektorskie mam pytanie sport i rekracja polityczna korupcja
bolek
bolek 15.04.2020, 00:08
Młodzi ludzie uciekają z Dębicy i powiatu
Wykształceni fachowcy nie mają pracy bo zatrudnia się SWOICH
Inwestycji w powiecie i mieście brak
Pomysłu na rozwój powiatu brak
Propozycji dla młodych którzy chcą założyć firmę brak
Zainteresowanie Włodarzy firmami które pracują na naszym terenie jest takie że w momencie darowizny jakiejś firmy szybko jadą sobie zrobić zdjęcie. Powiat w którym chce się żyć.
Xelion
Xelion 15.04.2020, 09:58
Na tapecie pewnie jest budowa jeszcze jednego pomnika żołnierzy wyklętych albo nowe skrzydło tupolewa. Najgorsze jest to że tych reprezentantów wybrali mieszkańcy. Logika mówi że jaka władza, tacy obywatele.
Z innej beczki w sprawie zatrudnienia jednostkach samorządowych, tzw konkursów. Myślę że nawet Banaś dał by radę żeby większość z tych konkursów unieważnić i połączyć z wyżej postawionymi pracownikami rady miasta itd
Marysia
Marysia 14.04.2020, 13:54
Dlaczego na tym plakacie zaprzeczacie wszelkie logice ? Powiat w którym chce się żyć ? Dębica i to co z niej od lat robicie nie daje jakiejkolwiek nadziei na normalne życie w jakiejkolwiek płaszczyźnie komfortu. Kogo się pytałeś rady z dietą ? Kolegów zza biurka ? Mam prosty rachunek sumienia. DRODZY MIESZKAŃCY WYMIEŃCIE W ODPOWIEDZI WALORY NASZEGO POWIATU KTÓRE SĄ POTWIERDZENIEM TEZY PRZEDSTAWIANEJ PRZEZ WŁADZE POWIATU JAK RÓWNIEŻ ZAPRZECZENIA I DOWODY ŻE JEST ZUPEŁNIE INACZEJ, JEŚLI CHODZI O CHĘĆ ZAMIESZKANIA W TYM MIEŚCIE CZY POWIECIE.
Dębiczanin
Dębiczanin 14.04.2020, 17:19
Rozbudowana strefa ekonomiczna na której oprócz fabryki paszy i za jej przyczyną nie ma żadnego zakładu oprócz fabryki uszczelek. Na pozostałym terenie rośnie kukurydza. Mielec odcięty od świata nie mówiąc od Rzeszowie królują w każdej dziedzinie przemysłu. Dębica ma dwa zjazdy z autostrady, szybką kolej, drogę ekspresową obok strefy ekonomicznej. Nawet Wisłoką w można by transportować produkcję ALE GDZIE ! Olimp hehehe Rada miasta i gminy z Szewczykiem, Chęćkiem i Cebulą to stary układ który w tym mieście zatrzymał czas.
XMS
XMS 14.04.2020, 13:16
KTO WAM WYMYŚLIŁ TO HASŁO ZA PLECAMI BEZRADNEGO ? NIE SPOSÓB SIĘ Z NIEGO NIE ŚMIAĆ HEHEHE
ABC
ABC 05.04.2020, 20:36
Trzeba mówić, bo potem tylko władza PiS będzie się chwalić ile dobrego zrobili, jak zadbali o społeczeństwo.A tu nie jest dobrze,jak już mówią.
KULT
KULT 05.04.2020, 19:31
Pan powinien podziękować Wszystkim tym którzy chcą coś zrobić i nie patrzyć bezczynnie tak jak to robi władza tu pan dałeś przykład -KOMPROMITACJI
ULANA
ULANA 04.04.2020, 15:15
A może w tej sytuacji trzeba mówić. Nic w tym złego a może będzie więcej :) Gdybyśmy pomagali ubogiej osobie to wtedy dyskrecja wskazana żeby nie robić przykrości.
Dez
Dez 04.04.2020, 08:51
A wlasnie , ze trzeba panie Maziarka sie obnosic , z darowiznami. Bo szpital w debicy jest w bardzo zlym stanie finansowym. I wszelkie informacje, kto i ile przekazal na szpital, niech bedzie wyslawiane. Bo co rzad pis dal ??? Co starostwo dalo ???? Daje to co musi , a potrzeby sa duzo wieksze i tak od 30 lat .
Haja
Haja 04.04.2020, 14:16
Co ma piernik do wiatraka?
Anna
Anna 03.04.2020, 23:21
A z drugiej strony nie ma się czego wstydzić Jeśli zarabiasz i stać cię na obdarowanie to gest powinien być doceniony bo nie wszystkich na gest stać Prawda?
Tina
Tina 03.04.2020, 22:33
to prawda jak dajesz to nie oczekuj oklasków !!
<->
<-> 03.04.2020, 23:15
jeden z Dębickich przedsiębiorców również wsparł szpital i zastrzegł sobie anonimowość. Da się :)
POLAKO
POLAKO 04.04.2020, 18:28
A jak sobie zastrzegł anonimowość to skąd o tym wiesz że wsparł szpital
Kot
Kot 04.04.2020, 13:56
Tak a inny przekazał dwie pralki i tez głośno o tym śpiewał.

Pozostałe