Stacja dializ w Dębicy tylko dla pacjentów z koronawirusem

  • 03.04.2020, 23:26 (aktualizacja 04.04.2020, 00:33)
  • Tomasz Ratuszniak
Stacja dializ w Dębicy tylko dla pacjentów z koronawirusem fot. Przemysław Wojtys - kadr z konferencji w Starostwie Powiatowym.
Stacja dializ w dębickim szpitalu została przekształcona w jednoimienną stację dializ dla pacjentów z koronawirusem. Przemysław Wojtys, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy poinformował o tym podczas konferencji w Starostwie Powiatowym.

Polecenie przekształcenia stacji dyrektor otrzymał od wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.
-Ustawiliśmy się, przepraszam za kolokwializm, wyłącznie pod tych pacjentów - mówi dyrektor.
Jednocześnie zauważa, że żaden chory dializowany do tej pory nie miał pozytywnego testu na koronawirusa, ale nigdy do końca nie wiadomo czy nie miał kontaktu, który za chwilę może przerodzić się w zakażenie.
Dlatego też pacjenci, którzy do tej pory korzystali z dializ w Dębicy musieli zostać przekierowani do dializowania w stacjach w Rzeszowie, Krośnie, Mielcu i Kolbuszowej. Te stacje przejęły na siebie również obowiązek transportu chorych.
-Przykro mi z powodu pewnych niedogodności, ale po początkowych utrudnieniach sytuacja mam nadzieję się unormuje. I dla pacjenta ma może mniejsze znaczenie czy to będzie Dębica, czy Mielec, czy Krosno, bo jest transportowany środkiem publicznym. Tzn. środkiem publicznym, ale przeznaczonym wyłącznie do transportu dla osób dializowanych i tam dostanie również wszelkie usługi, takie jak dostawał w Dębicy. Tak że w Dębicy nie ma w tym momencie dializ dla osób które nie posiadają jakiegokolwiek wskazania związanego z koronawirusem Covid-19 - wyjaśnia Przemysław Wojtys.

Przeczytaj również: Michał Maziarka: z darowiznami nie trzeba obnosić się publicznie

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dez
Dez 04.04.2020, 09:12
A podczas tej waszej pozal sie konferencji , nie obowiazuje was stan epidemii ??? Dwie osoby i odstep dwa metry ??? A tam 4 osoby
i dodatkowo operator tv itd. Widekonferencje sobie zrobcie , bedzie bezpieczniej ... Spozniony zaplon macie, wirus w najlepsze , a oni na pytania beda odpowiadac. Na swoich fb sobie wylansujcie sie.

Pozostałe