Cztery nowe zakażenia

  • 04.04.2020, 10:06 (aktualizacja 04.04.2020, 15:26)
  • Grzegorz Król
Cztery nowe zakażenia
Tylko dwa komunikaty dziennie odnośnie potwierdzonych przypadków koronawirusa podawało będzie teraz Ministerstwo Zdrowia. Z tego pierwszego dzisiaj wynika, że przybyło 120 osób zakażonych, w tym 4 na Podkarpaciu.

- Mamy 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj.podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - brzmi komunikat MZ.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Rzeszowie wykonano 3201 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 129 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 7 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Nowe 4 potwierdzone przypadki to:

  • młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego,
  • kobieta w sile wieku z powiatu leskiego,
  • młody mężczyzna z powiatu leskiego,
  • dziecko z powiatu leskiego.

Wszystkie osoby znajdują się w izolacji.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe