Proboszcz sam przyjdzie, by poświęcić palmy

  • 04.04.2020, 21:01 (aktualizacja 04.04.2020, 21:30)
  • Tomasz Ratuszniak
Proboszcz sam przyjdzie, by poświęcić palmy fot. Maciej Szczepańczyk (Wikipedia)
Nie mogą wierni przyjść w niedzielę z palmami do kościoła to ksiądz przyjdzie do nich. Na taki pomysł wpadł ks. Leszek Kos, proboszcz parafii w Zwierniku. W niedzielę palmową po sumie wyruszy na wieś, by święcić palmy, z którymi mieszkańcy wyjdą przed swoje gospodarstwa.

- Jutro w niedzielę palmową po sumie o godz. 12:15 udam się asfaltowymi drogami, by pobłogosławić wasze domy i palmy, którymi wyznajecie wiarę w Jezusa Chrystusa naszego zbawiciela. Będziemy prosić naszego pana i dobrego pasterza, by nas strzegł w tym trudnym czasie - pisze proboszcz na facebookowym profilu parafii.
Przy okazji podaje trasę którą pokona i zapowiada, że 5 minut przed nim przez wieś jechał będzie samochód strażacki zapowiadający jego przyjście. Prosi także, by wierni zachowali zasady bezpieczeństwa wskazane przez rząd na czas zarazy i w bramach stawali w 2 m odstępach od siebie (jeden rodzic z dzieckiem). Osoby w kwarantannie mają pozostać wtedy w domach.

Przeczytaj również: Do lasu od dzisiaj znów wchodzić nie wolno

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciocia
Ciocia 05.04.2020, 15:33
Ksią dz Piasecki mówił wcześniej, że wszystko załatwi burmistrz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.04.2020, 10:24
A w Dębicy lenie
Debiczanka
Debiczanka 05.04.2020, 06:56
Może by Proboszcz kościoła Ducha Świętego wyszedł w miasto i poświęcił palmy, czy też koszyki wielkanocne... Chyba jedyny kościół gdzie nie można oglądnąć mszy świętej online.

Pozostałe