Koronawirus: osiem nowych zakażeń

  • 05.04.2020, 10:01 (aktualizacja 05.04.2020, 10:55)
  • Grzegorz Król
Koronawirus: osiem nowych zakażeń Riki Risnandar z Pixabay
Ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju potwierdziło kilka minut temu Ministerstwo Zdrowia. Osiem dotyczy województwa podkarpackiego.

- Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 
93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 1 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego - poinformował resort zdrowia.

Niestety wirus zabił pięć kolejnych osób. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3834/84 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wśród zakażonych z naszego województwa nie ma żadnej osoby z powiatu dębickiego. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 3303 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 144 przypadki zakażenia, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Nowe 8 potwierdzonych przypadków to:

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja),
  • młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),
  • starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
  • starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
  • starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizacja),
  • młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),
  • starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Do tej pory koronawirus potwierdzony został u 4 osób z powiatu dębickiego, jedna osoba wyzdrowiała. Łącznie na całym Podkarpaciu mamy 9 osób, które po wykryciu wirusa opuściły już szpital. 

Czytaj także: Zakażenie w powiecie dębickim, nie żyje sześć kolejnych osób!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 05.04.2020, 14:07
A na wałach które są zamknięte znowu pełno ludzi... Gdzie jest Policja? Budżetowi się teraz kasa przyda a "sponsorów" nie brakuje!
Krystyna
Krystyna 05.04.2020, 12:18
Szkoda że do szkół pracownicy chodzą chociaż Ministerstwo Edukacj Narodowej zaleca inaczej. A dyrekcja przyklada rękę do tego żeby sie spotykac po 7-8-9 osób. Kpina dobrze ze to nie w debicy tylko w pierwszej miejscowości obok. Pewien Pan powinien przepisy poczytac

Pozostałe