Koronawirus: 5 zakażonych, nie żyje kobieta

  • 05.04.2020, 17:14 (aktualizacja 05.04.2020, 19:56)
  • Grzegorz Król
Koronawirus: 5 zakażonych, nie żyje kobieta ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΡΕΝΤΖΕΛΟΣ z Pixabay
Pięć nowych przypadków koronawirusa w województwie podkarpackim potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Żaden nie dotyczy powiatu dębickiego. Niestety nie żyje kolejna, piąta już osoba na Podkarpaciu.

- Mamy 268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 
67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, roczna kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu - informuje resort zdrowia.

Tym samym liczba zakażonych osób w Polsce przekroczyła 4 tysiące osób i wynosi dokładnie 4102. Aż 94 osoby zmarły. Na Podkarpaciu wirus potwierdzony został u 149 osób, z czego 5 zmarło, a 9 wyzdrowiało. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1661 osób, a 11 902 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 138 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3310 testów.

Nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu dotyczą:

  • starsza kobieta powiatu przemyskiego (hospitalizowana),
  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowana),
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany),
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (w izolacji),
  • starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (w izolacji).

Czytaj także: Koronawirus: osiem nowych zakażeń

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dębica
Dębica 05.04.2020, 17:54
Wkoncu szybką i konkretna informacja na stronie. Oby tak za każdym razem było. Pozdrawiam redakcję.

Pozostałe