Nowe zakażenia w województwie

  • 06.04.2020, 10:01 (aktualizacja 06.04.2020, 10:09)
  • Grzegorz Król
Nowe zakażenia w województwie leo2014 z Pixabay
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. trzy z nich dotyczą województwa podkarpackiego.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 4201, z czego zmarło 98 osób - poinformowało ministerstwo.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 3431 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 152 przypadki zakażenia koronawirusem w województwie, z czego 6 zmarło, a 9 wyzdrowiało.

Nowe 3 potwierdzone przypadki to:

  • starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja),
  • starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja),
  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Czytaj także: Żołnierze WOT pomagają - zdjęcia

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe