Koronawirus w Brzostku! Burmistrz apeluje

  • 06.04.2020, 11:21 (aktualizacja 06.04.2020, 11:46)
  • Grzegorz Król
Koronawirus w Brzostku! Burmistrz apeluje
Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski apeluje do mieszkańców w związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w gminie.

- Niestety, mamy pierwszy w naszej gminie przypadek zarażenia koronawirusem. Oznacza to, że nie są to już przypadki w odległej Warszawie, czy bliżej w Dębicy lub Jaśle. Teraz dotyczy to już nas bezpośrednio. Dlatego zwracam się po raz kolejny do wszystkich o przestrzeganie zaleceń - w tym przede wszystkim o częste i dokładne mycie rąk, niewychodzenie z domu bez poważnej potrzeby, prawidłowym odstępie od innych osób w sklepach, korzystanie z rękawiczek i maseczek. Prośba tym większa, że ten tydzień zapewne będzie szczególnie sprzyjał kolejnym zakażeniem. Musimy przyjąć do wiadomości, że wirus jest wśród nas i teraz w sporej części właśnie od nas będzie zależało, jak wiele jeszcze osób ulegnie zarażeniu. Proszę o roztropność - apeluje Wojciech Staniszewski.

W ostatnich dniach w powiecie dębickim potwierdzone zostały trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Ten, którym pisze burmistrz, to najprawdopodobniej przypadek potwierdzony w sobotę 4 kwietnia, a dotyczy mężczyzny w sile wieku. Objęty został kwarantanną domową.

Czytaj także: Nowe zakażenia w województwie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 06.04.2020, 19:58
W ktorej miejscowosci chociaz podajcie
ważne
ważne 06.04.2020, 12:06
Czy to turysta z zachodu czy stały mieszkaniec? Czy był w kwarantannie, i czy jej przestrzegał ? To ważne, chcemy wiedzieć. Utrzymywanie takich info w tajemnicy, to narażanie współmieszkańców.

Pozostałe