Pogorzelisko gaszą trzeci dzień

  • 07.04.2020, 07:50 (aktualizacja 10.04.2020, 09:37)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Pogorzelisko gaszą trzeci dzień Fot. OSP Pilzno
Na pogorzelisku po niedzielnym pożarze lasu w Chotowej wciąż trwa akcja dogaszania.

Gaszenie niedzielnego pożaru, który wybuchł około 13, trwało aż do wieczora. Następnego dnia rano strażacy znów byli na miejscu, bo pogorzelisko zaczęło dymić i istniała obawa, że pojawi się ogień. Dziś sytuacja jest taka sama, ratownicy pracują w lesie w Chotowej od 7 rano.

- Ochotnicze Straże Pożarne z Chotowej, Czarnej, Głowaczowej, Borowej, Starej Jastrząbki, Róży i Grabin oraz trzy samochody od nas - mówi bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. 

I dodaje, że w zależności od rodzaju i grubości ściółki może się ona tlić przez kilka tygodni, a nawet dłużej.

Rzecznik podkreśla, że strażacy w powiecie od dawna nie mieli do czynienia z pożarem, który wymagałby gaszenia przez kilka dni.

Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. Według szacunków Nadleśnictwa Dębica, pożar objął zasięgiem teren o powierzchni ponad 15,5 ha. 

 

Czytaj także: Rano strażacy wrócili do lasu w Chotowej. Akcja trwa. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 07.04.2020, 16:53
Klęska żywiołowa- coś strasznego. Mimo wszystko, bardzo proszę o poprawne podanie jednostki miary.

Pozostałe