Będzie się działo! Festiwal Teatralny Dębica 2017

  • 22.02.2017, 13:18
  • Admin Admin
Będzie się działo! Festiwal Teatralny Dębica 2017 MOK
Dwa przeglądy oraz warsztaty dla uczniów i instruktorów złożą się na Festiwal Teatralny Dębica 2017, odbywający się w Domu Kultury Śnieżka. 29 marca zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Pajace. Dzień później, 30 marca, podczas X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych rywalizować będą uczniowie szkół średnich.

Teatr Małego Aktora - warsztaty
W ramach Festiwalu i projektu Teatr Małego Aktora zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież ze szkół gimnazjalnych, a także instruktorów na jednodniowe, bezpłatne warsztaty teatralne. Zajęcia odbędą się 16 marca (tj. czwartek) w DK Śnieżka i przeprowadzone zostaną przez wykwalifikowaną kadrę, pedagogów, czynnych artystów działających we współpracy z Centrum Edukacji Teatralnej Małopolskiego Instytutu Teatralnego.
Warsztaty mają na celu aktywizację dzieci i młodzieży, rozbudzenie i rozwijanie kreatywności, pasji teatralnych, a także naukę wyrażania emocji poprzez sztukę. Uświadomienie zarówno dzieciom i opiekunom, jeszcze większych drzemiących w nich możliwości, rozbudzenie kreatywności. Pozwoli to również na ukazanie właściwych ścieżek rozwoju, pracy, tworzenia teatru oraz podniesienie poziomu artystycznych prezentacji. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów pozwolą na czerpanie wiedzy z najlepszych źródeł.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń oraz ich limit z danej placówki (4 osoby).
Zapisy i dodatkowe informacje: Dominika Migoń, DK Śnieżka MOK w Dębicy, ul. Bojanowskiego 18, e-mail: [email protected],  510 39 49 81.

Pajace - przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych
29 marca (środa) odbędzie się XXI edycja Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Pajace. W przeglądzie uczestniczyć mogą zespoły z terenu miasta i powiatu, z placówek kultury, szkół podstawowych, gimnazjów  prezentujące dowolna formę teatralną w żywym planie.
Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie 20 marca br . w Domu Kultury Śnieżka, Dębica, ul. Bojanowskiego 18, tel./fax: 14 670 31 67, e-mail: [email protected]
Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony: www.mokdebica.pl

X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych
Organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy. Odbędzie się 30 marca (czwartek).
W prezentacjach mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne np.: monodram, teatry dramatyczne, teatry poetyckie. Konfrontacje obejmują kategorie szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka repertuarowa w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania spektaklu – do 30 min.
Informacji szczegółowych udziela Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, tel. 14 680 31 24.
Festiwal zwieńczy 31 marca (piątek) Gala finałowa i prezentacje nagrodzonych spektakli.

Informacja Miejskiego Ośrodka Kultury

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe