Burmistrz cmentarzy zamykać nie planuje

  • 07.04.2020, 08:31 (aktualizacja 07.04.2020, 08:58)
  • Janusz Grajcar
Burmistrz cmentarzy zamykać nie planuje fot. pixabay.com
Cmentarze komunalne w Dębicy są otwarte, a władze miasta obecnie nie planują wprowadzenia zakazu przebywania na ich terenie - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy.

- Zbliża się okres Świąt Wielkanocnych. Wielu z nas w tych dniach porządkuje i nawiedza groby swoich bliskich zmarłych. Ufam jednak w odpowiedzialność mieszkańców i zachęcam, aby w miarę możliwości przełożyć wizytę na cmentarzu na spokojniejszy czas. Jednocześnie zwracam się do wszystkich osób, które będą przebywały na cmentarzu o zachowanie ostrożności zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych oraz stosowanie się do wszystkich wytycznych dotyczących gromadzenia się i stosowania bezpiecznych odległości - apeluje burmistrz Mariusz Szewczyk.

Ratusz przypomina także, że w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów pogrzebowych na danym terenie lub obiekcie może znajdować się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5 uczestników. Poza osobami sprawującymi kult religijny i zatrudnionymi przez zakład pogrzebowy. Dalsze decyzje podejmowane będą w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.

Czytaj też: Akcja Brawa dla Was także w Dębicy

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek z czarnego lasu
Janek z czarnego lasu 07.04.2020, 17:33
Tak, cmentarze otwarte, a np. zieleniak zamknięty.....teraz kiedy ludzie kupują sadzonki, nawet na cmentarz.....brawo burmistrz.....może zorganizować akcję #brawoburmistrzdebicy.......hahahahaha :)))))
Troool
Troool 07.04.2020, 11:23
Przewodniczacy to niech sie lepiej za robote wezmie bo z tego co widac to tylko narzekać potrafi
Obserwator
Obserwator 07.04.2020, 13:21
Przewodniczący nie jest z mojej bajki, można powiedzieć, ze go nawet nie lubię. Przyznać jednak muszę, że to jest jedyny chyba członek rady, któremu pracowitości mogą pozazdrościć wszyscy. Zwłaszcza Panowie Burmistrzowie. I jeżeli wytyka błędy i złe działanie Burmistrza, to chała mu za to, Burmistrz Szewczyk niech się więc broni jeśli potrafi i ma argumenty. A pisanie Trooolu "niech się za robotę weźmie" świadczy tylko o Tobie i Twoim niskim poziomie wiedzy, kompetencji i poziomie kultury
Trololo
Trololo 07.04.2020, 12:37
Jego robota, jak kazdego radnego, to gonic burmistrza do roboty. A ze ten sie leni to coz...
dykta
dykta 07.04.2020, 10:18
Oho, burmistrz najbardziej zajęty czytaniem komentarzy na jego temat. Szkoda, że mieszkańców zwykłych o hejt nie oskarży tak jak zarzuca to przewodniczącemu rady zawsze, gdy ten prawdę choć niewygodną pisze, mówi...
Luk
Luk 07.04.2020, 11:33
Taka prawda, burmistrz krytyki nie lubi i obraca kota ogonem, ze ofiarą jest...
Anna
Anna 07.04.2020, 09:29
|Uważam że apel Pana Burmistrza nie podziała Jest to taka sama sytuacja jak apele o nie wychodzenie do lasu Ile było ludzi? Ogrom Tak samo bedzie na cmentarzach w Swięta I po co inne ograniczenia?

Pozostałe