Po wypowiedzeniach lekarzy komentuje Przemysław Wojtys

  • 07.04.2020, 11:20 (aktualizacja 07.04.2020, 17:05)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Po wypowiedzeniach lekarzy komentuje Przemysław Wojtys
Dyrektor ZOZ w Dębicy dla naszego portalu skomentował wypowiedzenia lekarzy psychiatrów oraz aktualną sytuację oddziałów w Straszęcinie. - Nie zwykłem tematów kadrowych załatwiać za pomocą mediów, ale muszę się odnieść do zarzutów - tłumaczy.

Sytuację, w jakiej wszyscy znaleźliśmy się, można porównać do warunków wojenno-polowych, kiedy dotychczas obowiązujące standardy i sposoby działania należy zmodyfikować na potrzeby zaistniałych okoliczności.
Wymaganie od kogokolwiek, że w sytuacji, która zaskoczyła cały świat - i nas również - wszystko będzie funkcjonowało  idealnie, jest niedorzeczne. Te zmiany są konieczne i wymuszone przez nowe okoliczności. W takich warunkach od wszystkich oczekuje się spięcia i sprężenia do działania. Od zwykłych ludzi, a od fachowców przede wszystkim.
Złożenie wypowiedzeń przez lekarzy ze szpitala w Straszęcinie to nie pierwszy raz, kiedy w niedogodnej dla siebie sytuacji, próbują w ten sposób wpłynąć na mnie jako dyrektora szpitala.Muszą jednak pamiętać o odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Większość z nich bez pracy w szpitalu sobie poradzi, bo prowadzą prywatne praktyki. 
Kiedy  oddziały psychiatryczne na skutek braku lekarzy przestaną funkcjonować, bez pracy zostanie reszta personelu: panie pielęgniarki, salowi, panie sprzątające, konserwatorzy. Tę kwestię każdy powinien sam rozważyć.

Na dzień dzisiejszy w Oddziale I znajduje się 25 pacjentów, w większości przeniesionych z pozostałych oddziałów, bez podejrzenia koronawirusa, do dalszego leczenia psychiatrycznego. Obsługuje ich 1 lekarz i 8 pielęgniarek. W Oddziale II jest 1 pacjent na obserwacji, 3 lekarzy i 7 pielęgniarek, w Oddziale III jest 1 pacjent na obserwacji, 3 lekarzy i 6 pielęgniarek, a w Oddziale Terapii Uzależnień jest 2 pacjentów oczekujących na wynik wymazu, 1 lekarz i 2 pielęgniarki.

Przemysław Wojtys

dyrektor ZOZ Dębica

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość 2
gość 2 11.04.2020, 18:27
No cóż, lekarze są dzisiaj jak żołnierze na wojnie. W czasie pokoju fajnie, ale jak przyjdzie wojna musi się spełnić obowiązek.
JA
JA 08.04.2020, 19:28
Zgadzam sie ze wszystkimi komentarzami szczegolnie z "pracownikiem"
Kaska
Kaska 08.04.2020, 14:10
A moze p.dyrektor jako wprawiony dowodca,lepiej by sie sprawdzil w w wojskach obrony terytolialnej
dębiczan
dębiczan 08.04.2020, 12:02
Bo moim zdaniem Dyrektorem powinna być osoba z wykształceniem medycznym ,która się zna na problemach najwyższy czas, aby to zmienić.
###
### 08.04.2020, 11:36
Buta kroczy przed upadkiem.
Kura
Kura 08.04.2020, 09:14
Brawo panie dyrektorze! Świetna merytoryczna wypowiedź. Trzymam kciuki za Pana.
pracownik
pracownik 07.04.2020, 18:01
Pozwolę sobie skomentować, jako pracownik ZOZ Dębica..
1. Ten sam dyrektor, który straszy bezrobociem personelu pielęgniarskiego w Straszęcinie, i pozornie tak dba o jego byt, nie ma problemu, aby ten personel wysłać do pracy z pacjentami potencjalnie zakaźnymi w nieodpowiednich warunkach... (pracownicy w dużej mierze z grup ryzyka: wiek przedemerytalny, przebyte ciężkie choroby, choroby współtowarzyszące)
2. dyrektor odwołuje się do analogii wojskowej, ale..: po pierwsze, sytuacja epidemiologiczna w Dębicy, dzięki Bogu, nie przypomina jeszcze "wojny"... "wojna" jest we Włoszech, w Nowym Jorku, w Hiszpanii. W Dębicy mamy póki co pojedyncze izolowane przypadki zakażenia SARS-CoV2, są warunki i czas do przygotowania się, naprawdę nie ma w obecnej sytuacji konieczności podejmowania chaotycznych i nieprzemyślanych działań... . Po drugie, kontynuując analogie „wojskowe” - porównując dyrektora Wojtysa do dowódcy, a personel Straszęcina do podległej mu jednostki wojskowej... Gdyby jakikolwiek dowódca posłał na front jednostkę nieprzygotowaną, niewyposażoną i bez wsparcia logistycznego – czekałby go sąd wojenny...
3. Sytuacja w Straszęcinie nie wyglądała tak, jak to pan dyrektor Wojtys przedstawia: rozkaz - wykonanie rozkazu... Pani Wojewoda wystosowała PROPOZYCJĘ utworzenia w Straszęcinie oddziału psychiatryczno - zakaźnego, dyrekcja ochoczo przystała na nią. Był czas na działanie, ale nie zrobiono NIC, decyzja została przedstawiona personelowi Straszęcina na 3-4 dni przed uprawomocnieniem... Czy nie powinno się w takiej sytuacji (otrzymując przecież wsparcie finansowe od wojewody!) zrobić wszystkiego, żeby zapewnić personelowi ODPOWIEDNIE WARUNKI do pracy, chroniące personel, pacjentów jak i okolicznych mieszkańców przez wybuchem ogniska epidemii? Obecna sytuacja nie pozostawia nam miejsca na błędy czy niedociągnięcia. Czy chcemy, żeby powtórzyła się u nas sytuacja z Radomia czy Grójca?
4. W innych polskich szpitalach dedykowanych pacjentom z Covid 19 przygotowanie odbywa się na zasadzie: wkracza ekipa, ocenia co trzeba zrobić, szpital jest na określony krótki czas zamknięty a ekipy remontowe przystosowują budynek tak, aby spełniał on wymogi... na to nie trzeba horrendalnych nakładów finansowych ani czasowych... trzeba chęci, pomysłu i zaangażowania.
Baba Jaga
Baba Jaga 08.04.2020, 11:39
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pan dyrektor stanął na pierwszej linii tak, jak to robi prawdziwy dowódca. Pracownicy, to nie mięso armatnie.
zDębicy
zDębicy 07.04.2020, 23:17
Tracę zaufanie do takiego dyrektora - niby ma rozkaz, który okazuje się propozycją. Jeżeli jest inaczej, to proszę Panie Dyrektorze Wojtys opublikować rozkaz, którym Pan tak bardzo się zasłania...
A jeżeli chodzi o metaforę wojskową, to ten tu dyrektor przypomina czerwonoarmistę... oni wysyłali 4 żołnierzy i dawali im jeden karabin... Ten tutaj tworzy nowy odział zakaźny i nie daje lekarzom procedur, ani warunków do pracy.
Wstyd, żenada, a przede wszystkim lęk o nas wszystkich.
Mam wrażenie, że dyrektor zaprosił wojnę na nasze podwórko. Ciekawi mnie co na to wszystko Starosta Powiatu Pan Chęciek? Może Pan skomentować rewelacje Dyrekcji? ZOZ w Dębicy dostał rozkaz, czy propozycję? Czy Dyrekcja kłamie? Jako mieszkańcy Powiatu mamy prawo wiedzieć.
Czy Pani Agnieszka Majba-Pochwat może opublikować "rozkaz"?
Gosc
Gosc 07.04.2020, 23:05
Kiedy w końcu ktoś poruszy temat tego ze dyrektor zgodził się również na to żeby nasz szpital zaraz po Łańcucie stał się szpitalem jednoimiennym!!!!!!!!!Martwicie się o psychiatryk a to tylko kropla w morzu co się tu szykuje!!!!
wernyhora
wernyhora 07.04.2020, 22:26
większość dyrektorów szpitali nie zdaje sobie sprawy jak groźny jest wirus z koroną , źle zabezpieczony szpital , który ma przyjmować zakażonych wcześniej czy później stwarza masową epidemię w otoczeniu tegoż przytułka ; niestety wojtys do nich należy....
@
@ 08.04.2020, 11:40
Nie bój się. On się dobrze zabezpieczy.
mieszkaniec
mieszkaniec 07.04.2020, 12:28
A to znów rzuca światło inaczej
dobrze że nie pacjent
dobrze że nie pacjent 07.04.2020, 12:25
demagog
ja
ja 07.04.2020, 12:18
Ktoś tu zapomniał dodać, że tak naprawdę na dyżurze pozostaje na wszystkie oddziały tylko 1 lekarz.

Pozostałe