Adam Pieniążek: 100 tys. zł na komputery dla młodzieży

  • 07.04.2020, 11:19 (aktualizacja 07.04.2020, 12:51)
  • Tomasz Ratuszniak
Adam Pieniążek: 100 tys. zł na komputery dla młodzieży fot. Adam Pieniążek - kadr z konferencji w Starostwie Powiatowym.
Powiat, podobnie jak gmina Dębica, stara się o przyznanie grantu w ramach programu Zdalna Szkoła. - My możemy jako powiat, jako organ prowadzący szkół wnioskować o 100 tys. zł i o taką kwotę będziemy wnioskować. Myślę, że to przełoży się na około 30-40 komputerów, czy tabletów - mówił wicestarosta Adam Pieniążek podczas konferencji w starostwie.

Według wicestarosty, który opierał się na ankietach przeprowadzonych przez szkoły wśród uczniów i ich rodziców, 93 procent młodzieży ma dostęp do internetu, a 95 procent do komputera. Co więcej te wyniki dotyczą tylko 3 szkół spośród 10, których organem prowadzącym jest powiat. W pozostałych wszyscy mają dostęp i do komputera i do internetu.
Wniosek do programu Ministerstwa Edukacji urzędnicy składają po to, by wesprzeć tych, którzy z powodu braków sprzętowych nie mogą brać udziału w nauce zdalnej.
- Właśnie jesteśmy na etapie zbierania zapotrzebowań z każdej szkoły żebyśmy wiedzieli gdzie te komputery do jakiej szkoły konkretnie przekazać - mówił Adam Pieniążek.

Przeczytaj także: Piotr Chęciek: staramy się o 3 mln zł na szkołę specjalną

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
###
### 07.04.2020, 13:03
Ciekawi mnie na co idą pieniądze z 500+
Bronek
Bronek 18.04.2020, 14:38
Na życie, skoro cześć rodziców zwolniła się z pracy żeby nie tracić środków na dojazd. Przeciwnik dobrej zmiany codziennie finansuje miejsce w parlamencie posła Warzechy i Moskala. Tak aktywni i elokwentni posłowie którzy wiernie za stanowisko wykonują polecenia szefa z nowogrodzkiej za zagwarantowaną dietę poselską i wszelkie udogodnienia, muszą kosztować.

Pozostałe