Dziewięć nowych zakażeń

 • 07.04.2020, 17:26 (aktualizacja 07.04.2020, 18:33)
 • Grzegorz Król
Dziewięć nowych zakażeń Alexey Hulsov z Pixabay
Jak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia 18 kolejnych osób, zakażonych koronawirusem zmarło. Łącznie dzisiaj resort poinformował o śmierci 22 osób. W województwie podkarpackim przybyło 9 nowych zakażeń.

- Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego - informuje MZ

Ministerstwo poinformowało także o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 4 666 osób, z czego 129 zmarło.

W porannym raporcie MZ poinformowało, że w naszym województwie przybyły 3 potwierdzone przypadki wystąpienia koronawirusa. Dotyczyły one:

 • starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja),
 • kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
 • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja).

Z drugiego raportu dowiadujemy się, że chodzi o: 

 • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (izolacja),
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja), 
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),
 • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (izolacja),
 • starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja),
 • starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja),
 • mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (hospitalizacja),
 • mężczyzna w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja),
 • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1585 osób, a 14 360 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowane są 142 osoby. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3569 testów. Potwierdzono 168 przypadków zakażenia, 10 osób wyzdrowiało, siedem zmarło.

Czytaj także: Zakażony w szpitalu w Dębicy

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
As
As 07.04.2020, 19:03
Ten mezczyzna z m. Rzeszow jest w szpitalu w Dębicy?

Pozostałe