Sprzęt od WOŚP jedzie do Dębicy!

  • 07.04.2020, 20:04 (aktualizacja 08.04.2020, 10:18)
  • Grzegorz Król
Sprzęt od WOŚP jedzie do Dębicy! Fot. wosp.org.pl
Maseczki chirurgiczne oraz dwa kardiomonitory trafią do dębickiego szpitala. Poinformowała o tym na swojej stronie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dziś (wtorek, 7 kwietnia) mamy dla Was kolejną dobrą informację! Zamówiliśmy kolejnych 50 łóżek na stanowiska intensywnej terapii. To dodatkowa ilość, która zwiększy całościowy zakup takich łóżek do w sumie 200 sztuk. Ich dystrybucja rozpoczęła się dzisiaj, do szpitali w całej Polsce wyjechały pierwsze transporty z pierwszą transzą 50 łóżek - czytamy na stronie Fundacji WOŚP.

Kolejną dobrą informacją, o której WOŚP informuje, to zakup dodatkowych 10 respiratorów. Będą to respiratory transportowe, które uzupełnią wcześniejsze zamówienie 37 urządzeń stacjonarnych. Respiratory to jedne z najważniejszych urządzeń medycznych wykorzystywanych w ratowaniu życia i zdrowia osób chorych na COVID-19.

Oprócz tego sprzętu szpitale otrzymają również pierwszą partię 250 tysięcy trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Łącznie na liście szpitali, do których one trafią jest 137 pozycji, w tym również Dębica. Nasze miasto możemy znaleźć również wśród tych, gdzie trafią kardiomonitory. Do nas przyjadą 2 takie urządzenia, a łącznie do polskich szpitali trafi ich 57.

- Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji.

Dotychczasowa pomoc Fundacji WOŚP dla polskich placówek medycznych w ramach walki z koronawirusem przekroczyła już wartość 25 mln złotych. Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Czytaj także: Dziewięć nowych zakażeń

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pan klaudiusz
Pan klaudiusz 09.04.2020, 22:27
Ja sie tylko za pytam gdzie jest Pan kaczynski
Rg
Rg 09.04.2020, 20:28
Czy komentarze maja byc tylko pozytywne?
Mateusz
Mateusz 10.04.2020, 20:36
Nie, absolutnie nie!. Ulżyj sobie!!
Ulana
Ulana 08.04.2020, 15:04
Kto zna się na wartości znaczków. Kiedyś trochę zbierałam ale nie wiem czy to coś warte. Ktoś mi pomoże ????????
Ulana
Ulana 08.04.2020, 14:58
Czy jest jakiś koordynator tej całej pomocy? Przydałoby się żeby nie było bałaganu
bogdan48
bogdan48 08.04.2020, 14:50
chociaz daleko od WAS mieszkam ale z duchem jestem z WAMI i DZIEKUJĘ WOŚP ZA DAR
Promyczek nadziei
Promyczek nadziei 08.04.2020, 13:27
A kto bedzie obslugiwal te urzadzenia,jak nie ma specjalistow.Zostal tylko General.Dziekujemy wszystkim darczyncom,bo bez was,szpital bylby rozlozony na lopatki.
bogdan48
bogdan48 08.04.2020, 14:53
mam nadzieję ze kiedy będzie mieszkanie i godne zarobki znajdą sie i operetorzy tego sprzętu
mieszkaniec
mieszkaniec 07.04.2020, 23:47
Serdecznie dziekuję jako mieszkaniec Dębicy jestem dumny to praca całej Dębickiej młodzieży ,która wie co robi jesteście wielcy efekty Waszej pracy widać dziękujemy całej olkiestrze
Waldek
Waldek 07.04.2020, 21:32
I gdzie teraz zwolennicy Pisu jesteście ? Gdzie Pan poseł Warzecha i poseł Moskal ? Gdzie ich partia i środki z budżetu na ratowanie życia Półek i Polaków ? PYTAM SIĘ GDZIE ONI SĄ ?!
Mateusz
Mateusz 10.04.2020, 20:42
Budżet państwa nie przeznacza pieniędzy na leczenie. Robi to NFZ z naszych składek. MZ finansuje programy lekowe i daje dotacje celowe. Zresztą budżet państwa też pochodzi z naszych podatków no i z pożyczek, ale to chyba oczywista oczywistość.
Ollo
Ollo 08.04.2020, 16:04
I zaczyna sie polityka ja pier.... facet czytaj artykul ciesz sie zes zdrowy ze wiosna ze jest pomoc i skup sie na tym.
Obywatel głosujący
Obywatel głosujący 08.04.2020, 14:03
Nie jestem zwolennikiem PiSu ale z WOSP nie przesadzaj, budżet przeznacza ponad 80 mld pln na zdrowie, fakt nasza słuzba jest niewydolna i niedoinwestowana,ale to wina polityków i urzędników,wykorzystujących ta kasę nieefektywnie. Za dużo urzędników,posłów senatorów,radnych,polityków to i kasa idzie bokiem. Musi sie zmienić system polityczny w Polsce,a nie partia rządząca, bo pan orze jak może .Jesteśmy zakładnikami polityków,partii którzy mają nas z tyłu --- WSZYSCY. Wykorzystują system do drenowania naszych kieszeni podatkami,nakazami,zakazami,pouczeniami, poza tym wykorzystują te podatki nieefektywnie,marnując miliardy. Z drugiej strony 50 % Polaków nie głosuje,więc niech zamilczą,bo ich widocznie ^*#$o obchodzi własne państwo.
Olo
Olo 08.04.2020, 12:42
No patrz. Orkiestra uratuje całą Polskę. Fajnie że coś robią ale to jest kropla w tym co szpitale mają i co daje państwo. Jesteście tak zaślepieni, że prędzej umrzecie niż powiecie coś normalnego o innych oprócz swoich
Mordeczka
Mordeczka 08.04.2020, 16:49
budżet i owszem, przeznacza 80mld na zdrowie - ale w tych pieniądzach na sprzęt jest TYLKO 1-2mld, reszta to płace pracowników, utrzymanie obiektów, glodowe racje żywieniowe (choć jak ja byłem to nie było tragedii), karetki pogotowia, barania, leki...i nawet kapelanów. Jeśli porównamy do wydatków tego samego typu - to kwota zebrana przez WOŚP już robi wrażenie. Ale społeczeństwo jest karmione propagandą o sukcesie państwa i nikłym wkładzie WOŚP, w szczególności PiSowcy łykają tą retorykę.
robot
robot 08.04.2020, 11:30
Panowie posłowie głosuja jak im Jarosław nakazuje... Poz tym pewnie lobbowli abyśmy mieli lądowisko dla helikopterów w szpitalu a ciekowostką jest, że w szpitalu nie ma nawet chirurga dziecięcego! Dzieci z podejrzeniem wyrostka wożone są do Tarnowa lub Rzeszowa!.
Taki suchar
Taki suchar 10.04.2020, 00:48
Może to lądowisko dla polityków PiS, żeby znów nie musieli korzystać ze stadionu jak Brudziński swego czasu ;)

Pozostałe