Równe 5 tysięcy zakażonych, nowe przypadki na Podkarpaciu

  • 08.04.2020, 10:01 (aktualizacja 08.04.2020, 10:22)
  • Grzegorz Król
Równe 5 tysięcy zakażonych, nowe przypadki na Podkarpaciu
Dwie kobiety zakażone koronawirusem zmarły w szpitalu w Łańcucie. W całym kraju, także na Podkarpaciu, przybywa zakażonych.

- Mamy 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Niestety zmarło siedem kolejnych osób. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Łączna liczba zakażonych koronawirusem to 5000 osób, z czego 136 zmarło, (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W województwie podkarpackim potwierdzono 168 przypadków zakażenia, 10 osób wyzdrowiało, a 9 zmarło.

- Po weryfikacji wg. miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego) zostały wykreślone z rejestru potwierdzonych przypadków w naszym województwie - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Nowe 2 potwierdzone przypadki to:

  • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego ścisła kwarantanna)
  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna).

Wczoraj popołudniu, już po podaniu przez Ministerstwo zdrowia drugiego raportu, w uzupełnieniu pojawił także trzeci. Dotyczył on zakażonych osób z województwa mazowieckiego, których MZ nie wymieniło we wcześniejszej informacji. Chodziło o 182 osoby.

Czytaj także: Sprzęt od WOŚP jedzie do Dębicy!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe