Aparat USG od Śnieżki dla szpitala do diagnostyki COVID-19

  • 08.04.2020, 10:24 (aktualizacja 08.04.2020, 16:44)
  • Ryszard Pajura
Aparat USG od Śnieżki dla szpitala do diagnostyki COVID-19
W Światowym Dniu Zdrowia Śnieżka ponownie wsparła dębicki szpital. Tym razem był to sprzęt i środki ochrony osobistej o łącznej wartości ponad 320 tys. zł.

W dniu, kiedy cała Polska nagradzała brawami pracowników służby zdrowia, również Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka dołączyła ze swoim podziękowaniem. Tym razem wsparcie przekazane dębickiemu szpitalowi jest związane bezpośrednio z walką o zdrowie i bezpieczeństwo – zarówno personelu jak i pacjentów – w obliczu pandemii choroby COVID19. Oddział Obserwacyjno-Zakaźny otrzymał aparat USG do diagnostyki m.in. chorób pacjentów z podejrzeniem lub zarażeniem koronawirusem (będzie to siódme tego typu urządzenie w województwie podkarpackim).

– Do tej pory pacjenci wymagający tego typu diagnostyki byli obsługiwani za pomocą sprzętu mobilnego ze szpitala głównego, co dziś, w warunkach epidemii, nie jest niestety możliwe. Dlatego posiadanie takiego wysokiej klasy urządzenia bezpośrednio na oddziale i dla personelu i dla hospitalizowanych tu osób, to ważne i realne wsparcie - Przemysław Wojtys, dyrektor szpitala w Dębicy.

To jednak nie jedyna pomoc jaka tym razem dotarła do szpitala. Śnieżka zakupiła środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. W skład przesyłki weszło między innymi ponad 1 200 wysokiej jakości masek oraz kilkaset kombinezonów. Wyposażenie przekazane 7 kwietnia to druga tura pomocy od Śnieżki, po przekazanych w marcu urządzeniach oczyszczających i ozonujących powietrze, które również umieszczono na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym dębickiego szpitala.

O kolejnych działaniach na rzecz walki z pandemią COVID-19, adresowanych również do innych placówek, firma będzie informować na bieżąco, bezpośrednio po realizacji poszczególnych etapów wsparcia.

Podobnie jak w cyklicznie realizowanych projektach społecznych, również w przypadku działań na rzecz walki z COVID-19, Śnieżka przykłada wagę do niesienia pomocy w obszarach, w których wsparcie przekłada się na realną pomoc dla lokalnej społeczności i jej mieszkańców.

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tt
tt 08.04.2020, 17:11
Brawo Snieżka..z reszta nie pierwszy raz ...takich firm jak najwięcej w Dębicy
Pacjent
Pacjent 08.04.2020, 12:31
A ile Aparatów do USG znajduje się w Oddziałach Psychiatrycznych, które też leczą COVID?

Pozostałe