Uwaga mieszkańcy! Jutro dezynfekcja na osiedlu

  • 08.04.2020, 10:46 (aktualizacja 08.04.2020, 16:43)
  • Grzegorz Król
Uwaga mieszkańcy! Jutro dezynfekcja na osiedlu leo2014 z Pixabay
W godzinach od 6 rano do godzin wieczornych trwała będzie dezynfekcja klatek schodowych we wszystkich blokach będących w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej Igloopol.

Dezynfekcję w klatkach schodowych prowadziło będzie siedem osób z firmy, którą prezes spółdzielni Marek Grabowski znalazł w Czechowicach-Dziedzicach. Jak mówi spryskane zostaną zarówno schody, jak i ściany, sufity, drzwi do mieszkań, poręcze.

- Do dezynfekcji użyty zostanie środek na bazie alkoholu, więc zapach może unosić się przez około piętnaście minut. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, więc od razu uspokajam, że nie ma żadnego zagrożenia - mówi Marek Grabowski.

Prezes dodaje, że miał jeden lub dwa telefony z prośbą o to, by taką akcję przeprowadzić. Choć powodów przez które zdecydował się ją zrealizować było więcej. Choćby niepokój wśród mieszkańców, którzy nie wiedzieli, czy wśród powracających z zagranicy nie znajdują się osoby zakażone. W przyszłości akcja ma być powtórzona.

- Jak będziemy widzieli, że zbliżamy się do końca tej sytuacji to przeprowadzimy kolejną, chyba że wcześniej będzie taka potrzeba, to również zdezynfekujemy klatki - podkreśla Marek Grabowski, dodając że pracownicy ze Śląska nie będą sami chodzić po blokach, a obecny będzie przy nich jeden z pracowników spółdzielni.

Czytaj także: Równe 5 tysięcy zakażonych, nowe przypadki na Podkarpaciu

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 08.04.2020, 12:08
Oj Panie Prezesie! Pieniądze wyrzucone w błoto!!! Ludzie, skoro na osiedlu nie było jeszcze zadnego przypadku to znaczy że wirusa nie ma! Jak się pojawią pierwsze przypadki to wtedy trzeba bedzie dezynfekować a nie teraz!!!!
Prezes SM Igloopol Marek Grabowski
Prezes SM Igloopol Marek Grabowski 08.04.2020, 14:26
Szanowny 123 na naszym osiedlu sa osoby przebywające w kwarantannie. Wiele osób wróciło z zagranicy. Wrócili pracownicy firmy, która zatrudnia kilkaset osób. Osoby te chociaż nie powinny wychodzić ale moga schodzić np. do piwnicy. Do tego badania pokazują, że wiele osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo a mimo to zaraża. Działanie nasze nie wiąże się z podnoszeniem opłat a mimo wszystko lepiej przeciwdziałać niż leczyć. Dodatkowo preparat ten dodatkowo zabija bakterie i grzyby. czyli jest to dezynfekcja nie tylko obszarze wirusa. No cóż ale w każdym działaniu jest tak że jedni powiedzą PO CO TO ale gdybyśmy tego nie robili a ktoś zachorował z poważnymi objawami były by głosy, że sie nic nie robi. Uważam tę decyzję za właściwą. W tym momencie nikt do końca nie wie jakie środki sa adekwatne do sytuacji. Naszym mieszkańcom i nie tylko naszym życzę zdrowia a mieszkańców osiedla IGLOOPOL pragnę zapewnić, że Zarząd będzie robił wszystko by żyło się u nas dobrze i bezpiecznie. A w chaosie informacji ku przestrodze!!!

https://nt.interia.pl/raporty/… link
###
### 08.04.2020, 11:20
Brawo! Oby tak we wszystkich spółdzielniach prezesi zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców, tym bardziej,że to z pieniędzy właśnie mieszkańców się to robi.

Pozostałe