Oszczędzajcie wodę, dramatycznie spadł jej poziom

  • 08.04.2020, 16:24 (aktualizacja 08.04.2020, 16:53)
  • Janusz Grajcar
Oszczędzajcie wodę, dramatycznie spadł jej poziom
O bardzo oszczędne gospodarowanie wodą dostarczaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku zwrócił się z prośbą do odbiorców prezes Leszek Bieniek.

W piśmie, które wystosował, podkreśla, że w ostatnich miesiącach dramatycznie spadł poziom wody w Brzostku. W związku z tym zmniejszyła się wydajność studni głębinowych.

- Bardzo proszę o wykorzystywanie wody tylko do celów bytowo-gospodarczych niezbędnych do bieżącego funkcjonowania. Proszę również o ograniczenie zużycia wody do innych celów np. mycia samochodów czy podlewania działek - apeluje Leszek Bieniek.

Gmina nie korzysta z wody w Wisłoce, a z wód głębinowych. Leszek Bieniek w artykule, który opublikowaliśmy w OL w lipcu 2019 roku tłumaczył, że niesie to za sobą mniejsze ryzyko bakteriologiczne.

Prezes ZGK przyznawał wtedy, że korzystanie z wód głębinowych ma też niepozytywne skutki. Zwłaszcza w czasie, kiedy brakuje opadów deszczu. Dlatego w ubiegłym roku z apelem do mieszkańców o oszczędzanie wody zwracał się też burmistrz Wojciech Staniszewski.

- Proszę o niepodlewanie ogródków działkowych, nieużywanie wody do basenów, czy też mycia samochodów - mówił.

Wtedy było to po serii upałów. Tym razem sytuacja spowodowana jest niemal bezśnieżną zimą i brakiem opadów wiosną. 

Czytaj też: Odebrali żywność już za 25 tysięcy złotych

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe