Tylu zakażeń jeszcze nie było

 • 08.04.2020, 18:29 (aktualizacja 08.04.2020, 21:16)
 • Grzegorz Król
Tylu zakażeń jeszcze nie było enriquelopezgarre z Pixabay
Tylu zakażeń w ciągu jednego dnia nie było w województwie podkarpackim, odkąd w Polsce potwierdzony został pierwszy przypadek koronawirusa. Łącznie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 14 zakażonych osobach.

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje MZ.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1556 osób, a 14 482 poddane są kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 146 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3703 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 180 przypadków zakażenia koronawirusem, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 9 zgonów.

Nowe 12 potwierdzonych przypadków to:

 • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna),
 • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna),
 • młoda kobieta z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna),
 • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna),
 • młody mężczyzna z powiatu przeworskiego (ścisła kwarantanna),
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna),
 • młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna),
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja),
 • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja),
 • starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja),
 • mężczyzna w sile wieku z m.Rzeszowa (hospitalizacja),
 • starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna).

Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób z Podkarpacia. Były to dwie kobiety: 83-letnia i 80-letnia ze szpitala w Łańcucie.

Czytaj także: Uwaga mieszkańcy! Jutro dezynfekcja na osiedlu

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe