Wielki Czwartek: usiądźmy do rodzinnej wieczerzy

  • 09.04.2020, 08:28 (aktualizacja 09.04.2020, 09:49)
  • Janusz Grajcar
Wielki Czwartek: usiądźmy do rodzinnej wieczerzy
W tym roku w Wielki Czwartek nie będzie celebrowana Msza Krzyżma w katedrze w Tarnowie. Nie dojdzie do symbolicznego obmycia nóg. Nie będą również przygotowywane ciemnice w kościołach. Duszpasterze zapraszają jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej.

- I wy możecie dzisiaj w waszych domach, przez proste gesty naśladować Jezusa. Jest na to dwojaki sposób. Po pierwsze zaplanujcie rodzinną wieczerzę, odmienną od tej w dzień powszedni. Natomiast jako modlitwę wieczorną  przeżyjcie namiastkę Godziny świętej, czyli wspólne modlitewne czuwanie i trwanie z Jezusem konającym w Ogrójcu. Będzie to wam przypominać o tradycyjnej ciemnicy - czytamy w rytuale przygotowanym na dziś przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie

Sprawowana w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z Apostołami. Tego dnia wspominamy ustanowienie Eucharystii, czyli Mszy św. oraz Komunii św. Jezus ustanowił również kapłaństwo i zostawił nam w geście obmycia nóg przykazanie braterskiej miłości.

Rytuał rodzinny na Wielki Czwartek można pobrać TUTAJ.

Czytaj też: Obchody Wielkiego Tygodnia w naszych parafiach

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe