Nowe zakażenia w województwie

  • 09.04.2020, 10:08 (aktualizacja 09.04.2020, 10:27)
  • Grzegorz Król
Nowe zakażenia w województwie
U siedmiu kolejnych osób w województwie podkarpackim potwierdzony został koronawirus. Informację o tym podało Ministerstwo Zdrowia oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

- Mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie oraz 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 5341 osób, z czego 164 zmarły - brzmi komunikat MZ.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 3882 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 187 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie, 10 osób wyzdrowiało, a 10 zmarło. 

Nowe 7 potwierdzonych przypadków to:

  • młody mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), 
  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna),
  • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), 
  • starsza kobieta z powiatu łańcuckiego ( ścisła kwarantanna), 
  • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), 
  • kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), 
  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna).
Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe